Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Gjërat që duhet t’ia thoni patjetër mikeshës tuaj përpara dasmës së saj

June 06
21:40 2016

1. “Jam vërtet krenare për ty!”

1. “Jam vërtet krenare për ty!”
Picture 1 of 6

Të gjithë mund të martohen, nuk ka ndonjë heroizëm këtu, por gjithsesi ky është një hap gjigant në jetën e dikujt sepse që në momentin që dikush nga rrethi juaj shoqëror vendos të martohet jo vetëm jeta e tij/saj ndryshon, por rrjedhimisht edhe jeta e shoqërisë suaj në grup. Kur i thoni mikeshës tuaj “Jam vërtet krenare për ju” kjo do të thotë se ju e mbështesni në këtë vendim dhe se do të përpiqeni që asgjë të mos ndryshojë në marrëdhënien tuaj shoqërore.

Mikja juaj është në prag të martesës dhe sigurisht është e kuptueshme se sa nervoze është ajo mbi organizimin, planifikimin e detajeve të dasmës dhe të tjera si këto. Por nga ana tjetër, mjafton pak mbështetje dhe fjalët e duhura për ta qetësuar miken tuaj, në mënyrë që ta shijojë siç duhet ditën e saj më të rëndësishme.

Ka disa gjëra për sa i përket dasmës që mund të mos shkojnë ashtu siç mikesha jote dëshiron dhe kjo u ndodh të gjithëve. Një vonesë te torta, njëra prej shoqërueseve sëmuret e gjëra të tjera të këtij lloji që edhe në qoftë se do të ndodhin nuk duhet të reflektohen në mënyrë tragjike te nusja. Këtë rol në përgjithësi e kanë mikeshat e nuses, ndaj dhe nëse mendoni se nuk jeni e aftë të përballoni këtë urë lidhëse midis problematikave dhe qetësisë së mikes tuaj që martohet, ne ju vijmë në ndihmë me disa këshilla të thjeshta, por që kanë vlerë të madhe.

 

Komento
Shperndaje