Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Trup perfekt? Ja si duken modelet e fitness-it në të vërtetë…

(Foto) Trup perfekt? Ja si duken modelet e fitness-it në të vërtetë…
January 30
17:32 2017

Ditët e sotme askush nuk surprizohet më nga fotot që tregojnë trupa perfektë të stërvitur prej muajsh e të ushqyer shëndetshëm.

Ama, jo gjithçka, gjithmonë, është ashtu siç duket. “Bright Side” na fton të shohim versionet e tjera të disa fotografive.

Është trajnerja e fitness-it, Anna Victoria, e cila dëshiron të na tregojë se pozat në rrjetet sociale jo gjithnjë reflektojnë realitetin, duke na dhënë shembuj se çdo njeri ka një “kënd të mirë” dhe një “kënd të keq”.

Në fotot më poshtë do të shihni se një gjë është të qëndrosh në këmbë dhe të marrësh pozicionin e duhur e një gjë tjetër është të ulesh e të fokusohesh te pjesa e barkut. Interesant është fakti se këto foto janë bërë në një diferencë kohore prej 2 minutash.

Qëllimi i kësaj fushate? Anna kërkon që të ndihmojë njerëzit të kuptojnë se nuk duhet të ndihen keq me trupin e tyre. /Blitz.al/

 

 

 

 

 

Komento
Shperndaje