Blitz

 Breaking News

(Foto) Trendi i çuditshëm i Pashkëve: vezë në të pasme!

(Foto) Trendi i çuditshëm i Pashkëve: vezë në të pasme!
April 21
17:35 2019

Kjo është fundjava e parë e Pashkëve, që festohet nga besimtarët katolikë. Ndër të gjithë traditat e ndryshme që ruhen ende, nuk mugojnë as risitë.

Dhe interneti ju prezanton me trendin e veçantë. Pasi të mbaroni së zbukuruari vezët, është koha të vizatoni vezë në të pasme! E gjitha ka nisur në 2016, kur një set fotografik i BuzzFeed ju dedikua të pasmeve të djemve, të vizatuara me plot ngjyra si vezë Pashkësh.

Mund të vizatoni dhe një shportë, ose të ngjisni “Stickers” të ndryshëm. Lajmi i mirë është që ky trend është i hapur për të gjithë dhe mund ta bëni si argëtim. E keqja është që ju duhet një person t’ju vizatojë sepse është e pamundur ta realizoni siç duhet vetëm. /Blitz.al/

Share