Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Siria – dikur mrekulli, sot nën rrënoja!

July 08
14:48 2016

Aktualisht Siria është vendi më i pasigurt në botë, i kthyer në një greminë nga bombardimet e luftës në këto territore. Mirëpo jo gjithmonë ky vend ka qenë i tillë, me qytete të rrënuara dhe pa banorë. Dikur edhe në rrugët e Sirisë kalonin njerëz e vizitorë të shumtë. Pas bombardimeve nga Shteti Islamik gjithçka ndryshoi në këtë vend duke e kthyer në të pabanuar. Dikur mrekulli, sot nën rrënoja, shfletoni galerinë dhe shihni se si ka qenë Siria para luftës dhe si është në ditët e sotme.

Shperndaje