Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Si kanë qenë dhe si janë sot disa nga objektet që përdorim çdo ditë

July 26
15:08 2016

Dëshironi të dini se si kanë qenë më parë disa nga gjërat më të thjeshta që ju përdorni në përditshmëri?

Me zhvillimin e teknologjisë, shumë gjëra kanë ndryshuar në jetën tonë, duke e bërë atë më të lehtë. Ndonjëherë na shkon ndërmend se si dukeshin më parë disa nga objektet që ne tashmë i kemi të pandara nga vetja, si celulari apo edhe ato më të thjeshtat, si  mouse-i, furça e dhëmbëve, sapuni, çakmaku e shumë të tjera. Shfletoni galerinë dhe shihni evoluimin e këtyre sendeve dhe sa kanë ndryshuar me kalimin e viteve e zhvillimin e teknologjisë./Blitz.al/

Shperndaje