Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(FOTO) Nëna fotografon vetë gjithë procesin e lindjes

July 06
13:28 2016

Lisa Robinson Ward, një fotografe profesioniste, e ka marrë seriozisht profesionin e saj. Me një përkushtim të pabesueshëm, ajo ka memorizuar përmes fotove lindjen e vajzës së saj.

Fotografja nga Kalifornia, e cila ka një djalë 9-vjeçar, për vite u përpoq me bashkëshortin për një fëmijë të dytë, por pas dy aborteve spontane, ata i ndalën përpjekjet. Pikërisht atëherë u erdhi surpriza më e madhe, çka e shtyu atë të dokumentonte të gjithë përvojën e lindjes.

“Fillimisht lindi si shaka, por më pas menduam ta provonim. Kam qenë shumë fleksibël me planin. Për fat të mirë, pata një përvojë vërtet të lehtë dhe të mahnitshme të lindjes”,- tregon Lisa. Ajo lindi një vajzë, e cila quhet Anora. Shfletoni galerinë për t’i parë ato momente të veçanta.

Komento
Etiketimet
Shperndaje