Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Kjo nuse 86-vjeçare sapo ua ka kaluar të gjitha nuseve të tjera!

(Foto) Kjo nuse 86-vjeçare sapo ua ka kaluar të gjitha nuseve të tjera!
October 25
11:06 2016

Ndërkohë që shumë vajza të cilat përgatiten për dasmën e tyre kalojnë një periudhë të vështirë duke planifikuar, disa nuse të tjera e kanë më të thjeshtë. Pikërisht e tillë është edhe Millie Taylor-Morrison nga New Jersey, e cila u martua me Harold Morrison pak ditë pasi mbushi 86 vjeç, duke veshur një fustan nusërie ngjyrë lejla të cilin e kishte dizenjuar vetë.

86-year-old-bride-purple-dress-aisle

86-year-old-bride-purple-dress-getaway-car

86-year-old-bride-purple-dress-main

Dikur modele, Millie organizoi një dasmë shumë të bukur duke i mahnitur të gjithë jo vetëm me pamjen e saj shumë të kuruar, por edhe me mesazhin pozitiv që transmetoi te të gjithë.

Burri i saj i parë vdiq kur kjo gjyshe ishte vetëm 41 vjeç, por ajo gjeti prapë dashurinë pas 25 vitesh dhe është tani më e lumtur se kurrë.

Për “PEOPLE” kjo gjyshe ka thënë: “E kisha një plan se si e doja fustanin dhe një artist i ri e skicoi. Ngjyra lejla është e preferuara ime dhe fustani doli ashtu siç e ëndërrova. U ndjeva shumë mirë”. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje