Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) E rrallë! Çifti i ri theu traditën, në vend të tortës, ditën e dasmës ndau… picë!

(Foto) E rrallë! Çifti i ri theu traditën, në vend të tortës, ditën e dasmës ndau… picë!
March 13
11:56 2018

Një çift në Miami ka zgjedhur të marrë pica në vend të tortës tradicionale në ditën e kurorëzimit të dashurisë së tyre dhe kjo e ka një arsye.

“Ne jemi fansa të picës, jo të tortës prandaj e bëmë këtë zgjedhje. Dasmorët u çuditën fillimisht, por më pas u pëlqeu ideja”- ka thënë nusja.

Të gjithë ritualin që bëhet me tortën çifti e ka bërë me picën, e cila ishte me 4 kate, si të ishte një tortë e vërtetë. Veç kësaj, ata u shpërndanë të ftuareve kuti të vogla me copa pice, kurse për të apasionuarit e ëmbëlsirave u dhanë  tortë të cilën mund ta merrnin në shtëpi.

Kjo është një ide mjaft e mirë për të gjithë adhuruesit e picave./Blitz.al/

Komento
Shperndaje