Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Evolimi i “selfie”-t

March 21
17:26 2016

Ngërdheshje

Ngërdheshje
Picture 1 of 4

Qeshin me sy, i hapin sytë dhe ngrenë vetullat, buzët i lënë neutrale. Ngërdheshja ka hyrë në vitin 2009, kur Tyra Banks e futi këtë term mbi ciklin e 13-të të “Amerika Next Top Models”. Që nga ajo kohë, kjo “selfie” mori hov në rrjetet sociale.

“Selfie” ka evoluar shumë shpejt. Vazhdon të jenë epidemi, për shembull “selfie” me gojën si peshk, duke fryrë buzët, trendi i momentit me gojën hapur e shumë të tjera që gjithkush i ka bërë një herë. Më lart gjeni disa nga llojet e “selfie”-ve.

Komento
Etiketimet
Shperndaje