Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

E vërtetë apo iluzion optik? Këto foto do ju bëjnë t’u riktheheni disa herë

E vërtetë apo iluzion optik? Këto foto do ju bëjnë t’u riktheheni disa herë
August 12
20:40 2017

Na ndodh shpeshherë kur shohim një foto t’i rikthehemi disa herë pasi ka diçka në të që sipas një syri normal nuk shkon.

Nuk ndodh shpesh të shohësh një zog që ka tërësisht ngjyrën e barit aq sa mund ta ngatërrosh me një copë tokë, që babë e bir të ulen në një mënyrë sa ti të mos i dallosh dot gjymtyrët, si hija e një burri ka formën e qenit, apo se si një anije duket sikur i është shtuar trafikut të një qyteti të madh.

Ndiqni në vijim disa foto reale të cilat do ju bëjnë t’i riktheni disa herë për t’i kuptuar./Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje