Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

E rrallë! Pronari i kafesë rrezikon burgun pasi zgjodhi që kamarieret të servirnin kafen thuajse të zhveshura…

E rrallë! Pronari i kafesë rrezikon burgun pasi zgjodhi që kamarieret të servirnin kafen thuajse të zhveshura…
February 07
13:31 2018

Një nga teknikat që nuk “dështojnë” asnjëherë është: “Seksi shet” dhe në fakt, shet me të vërtetë. Kjo bën që shpesh bizneset ta përdorin shfaqjen e seksualitetit të vajzave në benefit të tyre. Njësoj ka bërë edhe një pronar i një kafeje në Bangkok. Prason Sukkorn ka menduar se do të sjellë më shumë klientë nëse kamarieret në barin e tij servirin kafetë thuajse të zhveshura, vetëm me një përparëse të vënë përpara.

Në fillim kjo u duk një ide shumë e mirë. Madje një nga vajzat kamariere, Sukkorn tregoi se ajo as nuk paguhej për këtë, thjesht e bënte se kishte dëshirë. Por fotot u shperndanë kudo në rrjete sociale, ç’ka bënë që edhe policia të ndërhynte pasi sipas tyre, aty është thyer ligji.

Pronari i barit ka treguar se nuk e dinte që kjo ishte një thyerje e ligjit pasi ai thjesht e mendoi si një strategji të mundshme marketingu dhe gjithashtu nuk i kishte shfaqur kamarieret tërësisht lakuriq, thjesht sa të ishin provokuese mjaftueshëm.

Megjithatë, pronari i barit ende po hetohet për këtë që është bërë dhe rrezikon seriozisht burgun. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje