Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Doni të dini më shumë për marrëdhënien tuaj? Mënyra se si flini tregon diçka

Doni të dini më shumë për marrëdhënien tuaj? Mënyra se si flini tregon diçka
August 18
13:26 2016

Gjumi është shumë i nevojshëm për të pasur një trup dhe mendje të shëndetshme. Por gjumi, përveç çlodhjes, tregon edhe për marrëdhënien tuaj.

Sipas një studimi, në qoftë se kur flini me partnerin zgjoheni herë pas here gjatë natës  do të thotë se ka një problem në marrëdhënien tuaj. Nëse zgjoheni sepse ai gërhet ose lëviz kjo nuk është shqetësuese.

Sipas ekspertëve, kur zgjoheni ju keni një ndjenjë ankthi dhe pasigurie, që në të vërtetë kanë lidhje me marrëdhënien tuaj. Në qoftë se flini të qetë sepse keni partner të përgjegjshëm nuk keni probleme me ankthin dhe zgjimin. Kjo përmirëson cilësinë e gjumit tuaj.

Pra gjumi është një ndër faktorët që tregon se si po shkon marrëdhënia juaj./Blitz.al/

Shperndaje