Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dështimi i kompanisë së njohur, 70% e udhëtarëve e konsideruan si një linjë ajrore me të cilën kurrë nuk do të udhëtonin

Dështimi i kompanisë së njohur, 70% e udhëtarëve e konsideruan si një linjë ajrore me të cilën kurrë nuk do të udhëtonin
January 05
16:57 2019

Ryanair është emëruar linja ajrore më e keqe që shërben në aeroportet e Mbretërisë së Bashkuar për të gjashtin vit radhazi.

Një studim vjetor nga grupi i konsumatorëve “ Which?” zbuloi se udhëtarët e renditën si kompaninë me nivelin më të ulët të mundshëm për rehati,  vendbanim, pije freskuese dhe mjedis të kabinës.

Rreth 70% e konsideruan si një linjë ajrore me të cilën ata kurrë nuk do të udhëtonin.

Linja ajrore gjithashtu është përballur me kritika për ndryshimin e politikës së bagazheve të dorës,  dy herë brenda vitit duke rezultuar në akuza ndaj tyre për të gjithë udhëtarët që fluturojnë me valixhe të vogla me rrota e që prekeshin direkt nga këto ndryshime.

Emrat e tjerë në fund të renditjes për suksesshmëri më të ulët në fluturimet e shkurtra ishin kompanitë Thomas Cook Airlines (52%), Wizz Air (54%), Vueling Airlines (54%) dhe British Airways (56%).

Komento
Shperndaje