Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dashuria në familje, këto ilustrime tregojnë çfarë është lumturia e vërtetë

Dashuria në familje, këto ilustrime tregojnë çfarë është lumturia e vërtetë
January 06
18:52 2019

Të tregosh dashurinë për familjen me fjalë apo vizatime është gjithnjë e vështirë. Artisti Soosh ka arritur që nëpërmjet ilustrimeve të tregojë pak nga ajo që është lumturia e vërtetë për çdo njeri.

Jemi të lumtur, sepse jemi bashkë.

Sepse kujdesemi për njëri-tjetrin.

Dhe kujdesemi për qetësinë dhe rehatinë e njëri-tjetrit

Përgatisim surprizat më emocionuese

Realizojmë ëndrra

Presim për mrekulli të ndodhin

Ndihmojmë njëri-tjetrin

Ndajmë eksperiencat

Bashkë, nuk kemi frikë nga i ftohti…

…apo nga sëmundjet.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje