Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ç’ndodh kur lejoni gjyshen të kërkojë në Google?

Ç’ndodh kur lejoni gjyshen të kërkojë në Google?
June 16
14:29 2016

Nëse doni të qeshni, mjafton të lini gjyshërit pak minuta në kompjuter dhe do të keni shumë material për humor.

Diçka e tillë ka ndodhur me Ben John, i cili kishte hapur historinë e kërkimeve në kompjuterin e gjyshes së tij dhe ç’kishte gjetur? “Ju lutem, më përktheni këta numra romakë: mcmxcviii, faleminderit!” – shkruhej në historinë e kërkimeve të Google-it.

Nuk është ndonjë çudi e madhe që ajo po kërkon përkthimin e numrave romakë në numra modernë, por përdorimi i “Ju lutem” dhe “Faleminderit” është “e paparë”.
Prandaj është e vërtetë ajo që thonë gjyshërit: “Njerëzit nuk dinë të sillen më”.

Etiketimet
Shperndaje