Blitz

 Breaking News

Çfarë??? “Simpsons” parashikoi Koronavurisin në vitet ’90?

Çfarë??? “Simpsons” parashikoi Koronavurisin në vitet ’90?
January 31
21:49 2020

Lajmet kanë qenë të mbushura mbi virusin që përhapet në të gjithë botën, me më shumë se 200 njerëz të vdekur në Kinë për shkak të përhapjes në masë të virusit  dhe pacientët që tani trajtohen në Mbretërinë e Bashkuar.

Por së fundmi në rrjet po qarkullon një ide se koronavirusi është parashikuar nga seriali  “Simpsons”.

Po, seriozisht. Disa fanatikë të serialit kanë sugjeruar në mediat sociale se krijuesi i “Simpsons”, Matt Groening, e parashikoi këtë në vitet ’90.

Ndryshimi i vetëm sipas tyre në këtë rast është fakti se ngjarjet në serialin e “The Simpson”, zhvillohen në Japoni.

Share