Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Çfarë duhet të dini për maskat e fytyrës

Çfarë duhet të dini për maskat e fytyrës
September 17
16:25 2016

Maskat e fytyrës janë trajtime të domosdoshme dhe ju ndihmojnë ta transformoni lëkurën nga të thatë dhe të lodhur në lëkurë të ndritshme dhe të hidratuar. Shumica e maskave janë me ekstrakte frutash dhe vitamina që ndihmojnë pastrimin e çdo lloj lëkure.

  1. Maska balte

Këto maska janë të trasha dhe janë të mira për njerëzit që dëshirojnë të kenë pore të vogla dhe të forta. Ajo aplikohet gjatë natës dhe hiqet në mëngjes. Duhet të thahet dhe më pas ta hiqni.

2. Maska fletë

Janë lloji më i përdorur. Këto maska aplikohen në fytyrë, mbahen 10 minuta dhe më pas hiqen. Ngadalësojnë procesin e plakjes duke trajtuar qelizat e vdekura.

3. Maska me bazë kremi

Japin përfitime afatgjata: ndriçojnë lëkurën, minimizojnë pamjen e poreve, freskojnë lëkurën, eliminojnë pikat e zeza, zbusin lëkurën.

Maskat e fytyrës janë një investim i mirë sepse garantojnë rininë, qetësojnë dhe pastrojnë lëkurë. Për të pasur një rezultat intensiv lërini ato të veprojnë për gjithë natën./Blitz.al/

Shperndaje