Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Çfarë duhet të bëni në të 20-tat tuaja?

Çfarë duhet të bëni në të 20-tat tuaja?
February 13
15:16 2017

Mosha 20-vjeçare është pjesa më e bukur, ju sapo keni kaluar adoleshencën dhe po përgatiteni për të bërë një jetë më të pjekur. Por këtë gjë lëreni pasi të bëni 21, sepse kur të jeni 20 vjeç duhet të provoni edhe disa gjëra të reja.

Më poshtë do të gjeni disa prej gjërave që duhet të bëni në të 20-tat:

 • Shpenzoni një shumë të madhe parash me një veshje që ju bën të ndiheni fenomenalë.
 • Zbuloni punën tuaj të ëndrrave.
 • Merrni një krevat dopio dhe shijoni hapësirën vetëm.
 • Shkoni për pushime vetëm grup vajzash ose djemsh.
 • “One night stand” – ç’ju thotë kjo frazë? Flini me dikë dhe harrojeni ditën tjetër.
 • Hani ushqimet që ju pëlqejnë.
 • Masturbohuni.
 • Blini një kuletë ku të mblidhni të gjitha kartat dhe faturat.
 • Largojini miqtë që nuk ju pëlqejnë.
 • Lani dhëmbët.
 • Udhëtoni sa më shumë.
 • Përdorni prezervativ.
 • Kërkoni një tjetër person edhe në qoftë se jeni në një marrëdhënie.
 • Blini një lipstick natyral që mund ta përdorni edhe kur nuk keni kohë të bëni make up.
 • Gjeni një lokal që bën koktejet më të mira dhe të lira.
 • Dilni me dikë vetëm se ai puth shumë mirë./Blitz.al/
Komento
Shperndaje