Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Çdo gjë që duhet të dini për make up-in e përhershëm

May 03
10:34 2016

Para make up-it

Para make up-it
Picture 1 of 5

Përpara se të bëni make up-in e përhershëm duhet të bëni një takim me estetisten, e cila do të njihet me tonin e lëkurës dhe problemet që mund të shkaktohen nga ky trajtim. Në takimin e parë, pigmenti nuk jepet në një nivel që të ketë dhembje, por përdoret më pak për të parë reagimin e lëkurës tuaj.

Make up-i i përhershëm ose më saktë gjysmë i përhershëm nuk duhet të zbehet  dhe nuk është tatuazh.  Metoda më e mirë e make up-it të përhershëm është që ai të dalë sa më natyral. Për të bërë buzët, vetullat apo diçka tjetër më parë duhet të ndiqni një procedurë për të marrë të gjithë informacionin e duhur.

Komento
Shperndaje