Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Çaji jeshil – produkti magjik për të pasur një fytyrë të pastër

Çaji jeshil – produkti magjik për të pasur një fytyrë të pastër
September 19
18:13 2016

Shumë njerëz  vuajnë nga problemet në fytyrë: disa kanë njolla e disa të tjerë akne. Njerëzit janë gjithmonë në kërkim të një kure për të pasur një fytyrë të pastër dhe për të qëndruar larg problemeve.

Tashmë e keni një zgjidhje. Sipas një studimi është zbuluar se femrat që kanë përdorur çaj jeshil për të pastruar fytyrën kanë vërejtur se aknet dhe njollat e tyre janë zhdukur. Ekstrakti i dekafeinatos është përbërësi kryesor që ndihmon për pastrimin e fytyrës.

Femrat që kanë përdorur  tri herë në ditë kapsula me ekstraktet e dekafeinatos nga çaji jeshil kanë pasur përmirësime të menjëhershme. Çaji jeshil ka veti antikancerogjene, antiinflamatore dhe antimikrobale. Çaji jeshil ndihmon për të pastruar zonat rreth mjekrës, ballit dhe hundës.

Në qoftë se keni probleme me fytyrën pini rreth 12 gota çaj jeshil në ditë ose pini 3 kapsula çdo ditë./Blitz.al/

Shperndaje