Blitz

 Breaking News

Bllokohet aplikacioni “Messenger” i Facebook-ut në të gjithë botën!

Bllokohet aplikacioni “Messenger” i Facebook-ut në të gjithë botën!
November 19
22:02 2018

Aplikacioni i mesazheve Messenger në Facebook është bllokuar mbrëmjen e sotshme në të gjithë botën. Fillimisht ky problem i Facebook ka goditur përdoruesit në SHBA dhe Angli, si dhe më pas është përhapur në Europë.

Kjo ka ndodhur pak ditë, pasi Facebook pësoi një ndërprerje masive që ndikoi edhe rrjetet e tjera sociale e platformat si WhatsApp e Instagram.

Shumë përdorues raportuan se patën ndërprerje të menjëhershme dhe disa të tjerë treguan se nuk mund të ngarkonin foto apo kishin vështirësi në hapjen e aplikacionit.

Messenger është bllokuar rreth 3 orë…/Blitz.al/

Share