Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Arsyet pse një lidhje e mirë fillon nga një miqësi e mirë

Arsyet pse një lidhje e mirë fillon nga një miqësi e mirë
May 14
16:38 2016

Frika më e madhe për të rënë në dashuri me një mik është se a do të shkojë mirë kjo lidhje. Por të biesh në dashuri me një mik të mirë është gjëja më perfekte në botë.

  1. Ju tashmë keni kujtime me njëri tjetrin.
  2. Ju e dini sesi sillet ai me njerëzit që e rrethojnë.
  3. Ai e di mirë si je ti si një partnere.
  4. Ju keni takuar prindërit dhe miqtë e tij dhe nuk mund të bëheni nervoze si në takimet e para.
  5. Ju i dini sekretet e njeri tjetrit.
  6. Ju dini si të silleni me njeri tjetrin në momente agresiviteti.
  7. Në jetën tuaj sociale nuk ndryshon asgjë sepse ju e njihni shumë mirë këtë pjesë tek njëri tjetri.
  8. Historia juaj “se si jeni takuar” është pjesa më e bukur e lidhjes.
  9. Ju dini të gjitha lidhjet dhe ndarjet e mëparshme dhe nuk del një ish i ri në sfond.
  10. Ju jeni të njohur dhe ndiheni shumë rehat me njeri tjetrin sepse keni qënë miq para se të ishit të dashur.

Sipas këtyre arsyeve duket se këto lidhje nuk shkojnë aq keq sic mund të mendohet.

 

Etiketimet
Shperndaje