Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Arsyet pse ndiheni të përgjumur gjatë ditës

May 04
18:32 2016

Është pasdite

Është pasdite
Picture 1 of 6

Nuk keni ngrënë shumë ushqim dhe ndiheni të përgjumur. Kjo ka të bëjë me ritmin e trupit, kur truri ju tregon kur jeni vigjilent dhe kur është koha për të fjetur. Njerëzit kanë një rënie të performancës mendore rreth orës 14-16.00.

Jeni në zyrë ose duke studiuar, por do të donit të flinit. Një nga ato ditë kur ndiheni të lodhur dhe të përgjumur. Kjo i ndodh kujtdo dhe ju shpeshherë nuk dini arsyen se pse ndodh. Shfletoni galerinë për të parë disa prej arsyeve që ju bëjnë të ndiheni të lodhur dhe të përgjumur.

Komento
Etiketimet
Shperndaje