Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ai nuk është vetëm i dashuri yt por edhe shoku më i mirë! Ja shenjat që e tregojnë

Ai nuk është vetëm i dashuri yt por edhe shoku më i mirë! Ja shenjat që e tregojnë
July 11
20:05 2018

Marrëdhëniet e suksesshme lindin nga miqësitë. Ose edhe në qoftë se ju nuk keni qenë shokë më parë, rëndësi ka të trajtoni njëri-tjetrin si shokë gjatë lidhjes.

Njerëzit mund të bien në dashuri me një ide apo me dikë që kanë një kimi shpërthyese, por kur pasioni fillon të zbehet dhe jeta ju hedh në vështirësi të paparashikuara, miqësia është elementi më i fortë. Miqësia është një komponent thelbësor në çdo marrëdhënie të qëndrueshme.

  1. Më poshtë do të gjeni disa prej shenjave që tregojnë se ju dhe partneri në të vërtetë jeni miq të mirë.
  2. Ju ndiheni vërtet rehat pranë tyre dhe jeni vetvetja.
  3. Dëshironi që partneri të jetë në çdo moment pranë jush.
  4. Partneri ju mbështet për çdo gjë që keni nevojë.
  5. Ju doni t’i tregoni dhe të ndani çdo gjë tuajën me të.
  6. Argëtoheni shumë në praninë e njëri-tjetrit.
  7. Ju e dëgjoni partnerin dhe kujdeseni për të pa u bezdisur./Blitz.al/
Komento
Shperndaje