Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Adoleshentët e viteve ’90 të mblidhen këtu! A kanë qenë kështu dhomat tuaja të gjumit?

April 22
13:24 2016

E mbani mend sesa qejf kishit që dhomat e gjumit t’i mbushnit plot e përplot me postera të këngëtarëve e aktorëve tuaj të preferuar? Kjo sepse, si adoleshent në atë kohë, mendonit se dhoma e gjumit ishte i vetmi vend ku mund të shpreheshit lirshëm dhe të ndiheshit krenarë nëse do të ftonit miqtë tuaj për të parë artin që ju vetë kishit ndërtuar.

Fotografja amerikane Adrienne Salinger ka bërë një përmbledhje të fotografive të 43 adoleshentëve të viteve ’90 dhe ka botuar librin: “In my room” (Në dhomën time).

Në galeri, ndiqni disa prej tyre dhe vëreni sesa shumë ndryshon nga sot stili i adoleshentëve të atëhershëm.

Etiketimet
Shperndaje