Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

A kishit menduar ndonjëherë që kremin kundër diellit mund ta pinit?

A kishit menduar ndonjëherë që kremin kundër diellit mund ta pinit?
July 02
13:17 2016

Nëse ka diçka që na bën t’i urrejmë ditët me diell pranë detit është djegia e lëkurës nga rrezet e nxehta. Për këtë na vijnë në ndihmë kremrat kundër diellit, por shpesh harrojmë të lyhemi dhe si rezultat kemi një lëkurë të djegur.

Për ta eliminuar këtë pjesë, shkencëtarët kanë krijuar një krem kundër diellit që pihet. Ky krem është një koktej me të gjitha substancat e nevojshme që kontribuojnë në ruajtjen e lëkurës kundër rrezeve të dëmshme të diellit.

Teste të shumta janë kryer në rreth 15 persona dhe kanë rezultuar të suksesshme, gjë që ka nxitur shkencëtarët dhe dermatologët të përshpejtojnë daljen e kremit në treg.

Etiketimet
Shperndaje