Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

8 rregulla për të gjetur lumturinë

8 rregulla për të gjetur lumturinë
October 01
16:35 2016

Njerëzit duan të jenë sa më të lumtur dhe të kenë një jetë shumë të mirë. Por duhet të dini se lumturinë mund ta krijojnë vetëm ata. Një person e zgjedh vetë jetën që do të jetojë,  domethënë duhet të zgjedhë atë jetë që e bën të lumtur.

Ndoshta për të rregulluar ritmin e jetës tuaj dhe për të prekur lumturinë, ju keni nevojë për disa rregulla. Më poshtë do të gjeni disa prej rregullave bazë që ju ndihmojnë në qoftë se po kërkoni lumturinë.

  1. Krijoni një marrëdhënie të fortë dhe të qëndrueshme me partnerin tuaj.
  2. Koha ka më shumë vlerë se paratë, kështu që krijojini vetes kohë të lirë.
  3. Llogaritni shpenzimet dhe jetoni brenda mundësive që keni.
  4. Jepuni lumturi njerëzve që ju rrethojnë.
  5. Shpenzoni më shumë kohë me miqtë tuaj.
  6. Shpenzoni më shumë para për eksperienca të reja sesa për objekte.
  7. Ushtroni rregullisht sporte të ndryshme.
  8. Mësoni të jetoni momentin. /Blitz.al/
Komento
Shperndaje