Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

7 këshilla si të dalloni nëse çantat janë origjinale

September 08
12:46 2016

Kushtojuni vëmendje detajeve

Picture 1 of 7

Çdo artikull i prodhuar nga markat më prestigjioze në botë kontrollohet me shumë kujdes për defekte përpara se të dalë në shitje. Të gjitha qepjet duhet të jenë në formë të përkryer, madje nuk duhet të ketë asnjë fije të lirshme apo ndonjë defekt vizual. Prodhuesit e çantave zakonisht qepjet i bëjnë me dorë, ndaj nëse shitësi është duke u justifikuar se bëhet fjalë për një defekt të makinerisë atëherë ai është duke ju gënjyer.

Ndoshta mund të keni kohë që kërkoni të dini më shumë rreth trukeve se si të zbuloni imitimet e çantave. Na ndodh shpesh të biem pre e mashtrimeve të firmave të rreme, të cilat shesin kopje të produktit me çmime të origjinales. Ndiqni këtë udhëzues të shkurtër për të bërë dallimin mes tyre./Blitz.al/

Komento
Shperndaje