Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

7 gjëra që nuk i dini rreth të brendshmeve që vishni

7 gjëra që nuk i dini rreth të brendshmeve që vishni
April 09
15:47 2016

Njerëzit e nënvlerësojnë seriozisht fuqinë e rrobave të brendshme. Shumica e njerëzve anashkalojnë të brendshmet dhe rëndësinë e tyre. Gabimet me të brendshmet mund të fillojnë që nga përmasat e gabuara deri te stili i pahijshëm. Megjithatë, e rëndësishme është të jenë komode. Por e keni menduar ndonjëherë se si kanë qenë ato më parë? Ja çfarë duhet të dini rreth tyre:

 

  1. Ekspertët mendojnë se shija individuale është ajo që e përcakton materialin më komod. Është zgjedhja juaj nëse ato do të jenë pëlhurë apo nëse do të përqendrohen në detaje të tjera. Pra, nuk ka një material që duhet të jetë i domosdoshëm për të gjithë.

 

  1. Në të kaluarën, specifikisht në kohët e lashta, burrat vishnin të brendshme që aktualisht i quajmë tanga.

 

  1. 30 miliardë dollarë shpenzohen çdo vit për tregun e të brendshmeve.

 

  1. Të brendshmet e para kishin një stil të veçantë, mbulonin vetëm pjesën e gjenitaleve.

 

  1. Në Angli, të brendshmet në masa të mëdha shiten më shumë, ndërsa në Japoni shitet masa më e

vogël.

 

  1. 80% e grave, sipas një studimi, veshin masën e gabuar të të brendshmeve

 

  1. Mesatarisht amerikanët mbajnë në sirtar 21 palë të mbathura.
Etiketimet
Shperndaje