Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

6 zakone që do t’ju mbajnë stresin larg

October 28
18:48 2016

Në ditët e sotme, kur stresi shfaqet në çdo minutë të jetës apo rutinës tonë të përditshme, na duhen mënyra të ndryshme se si ta mbajnë këtë gjendje emocionale e psikike larg nesh.

Cilat janë këto mënyra? Ja:

 

  1. Flini mirë dhe me orar të caktuar

2013-12-16-10-08-26-1

 

  1. Ushtrohuni rregullisht

2013-12-16-10-08-26-2

 

  1. Thjesht qeshni!

2013-12-16-10-08-26-3

 

  1. Dëgjoni muzikë çdo ditë

2013-12-16-10-08-26-4

 

  1. Konsumoni vakte të rregullta

Cheerful blonde woman holding a bowl of vegetable salad and she is eating it.

 

  1. Flisni me miqtë e ngushtë për gjërat që ju shqetësojnë

2013-12-16-10-08-26-6

Komento
Shperndaje