Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

6 pyetjet që duhen bërë në takimin e parë

May 29
18:09 2016

1. Ke motra apo vëllezër?

1. Ke motra apo vëllezër?
Picture 1 of 6

Është një pyetje e thjeshtë, e cila të ndihmon të hapësh dyert për bisedat mbi familjen. Marrëdhënia me vëllezërit dhe motrat e ka shoqëruar atë për të gjithë jetën, prandaj është një indikator i rëndësishëm se si do të sillet ai apo ajo me ty.

Çështja e parë që na shtrohet kur ndodhemi para takimit të parë është: “Çfarë duhet të di për atë?”

Donna Barnes, një këshilluese për takimet dhe marrëdhëniet, ka treguar për “Cosmopolitan” 6 nga pyetjet kryesore që duhet të bëjmë në mënyrë që të njohim sa më mirë personin që kemi përballë.

Ne do t’ju rendisim në galerinë e mësipërme këto pyetje, sigurisht, bashkë edhe me arsyet se pse duhen bërë këto pyetje.

 

Komento
Etiketimet
Shperndaje