Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

6 arsyet pse duhet të flini pa rroba

April 30
12:09 2016

 

1. Është “regjimi” i duhur për vaginën tuaj

1. Është “regjimi” i duhur për vaginën tuaj
Picture 1 of 5

Të brendshmet e ngushta mund të të mbajnë ngrohtë, por nga ana tjetër ato mund të jenë “strofull” për bakteret që shkaktojnë infeksione nga më të ndryshmet. Fjetja pa rroba, domethënë pa të brendshme, është më komode për vaginën.

“Të flesh veshur apo zhveshur?” kjo ka qenë çështja për një kohë të gjatë. Përveç faktit që fjetja pa rroba (pra zhveshur) është më e thjeshtë dhe më e lehtë, ajo ka edhe një sërë arsyesh të tjera që e bëjnë mënyrën më të mirë për të kaluar orët e gjumit, arsye të renditura në galerinë më sipër.

Komento
Etiketimet
Shperndaje