Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

5 “zakonet” qesharake që bëni përpara një provimi

May 04
14:06 2016

1. Blini 1000 milionë ngjyra, stilolapsa dhe letra shënimesh.

1. Blini 1000 milionë ngjyra, stilolapsa dhe letra shënimesh.
Picture 1 of 5

Të gjithë e kemi kaluar të paktën njëherë atë fazën stresuese përpara një provimi. Pjesa më e vështirë është organizimi dhe vullneti për t’u ulur e për të studiuar. Mirëpo, përpara se të mësoni, gjithnjë bëni një rutinë gjërash ku më tepër humbni kohë sesa fitoni ndonjë gjë. Këto sjellje njihen kudo dhe tregojnë qartë se sa “dembelë” bëhen të gjithë kur vjen fjala për të studiuar. Ndiqni galerinë dhe argëtohuni duke kujtuar veten tuaj, jemi të sigurt që keni vepruar po njëlloj!

Komento
Etiketimet
Shperndaje