Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

5 problemet e zakonshme që shkaktojnë divorcin, përpiquni të qëndroni larg këtyre!

5 problemet e zakonshme që shkaktojnë divorcin, përpiquni të qëndroni larg këtyre!
August 10
13:29 2018

Ekzistojnë shumë mënyra për të rregulluar marrëdhënien në çift, si përshembull: terapistër, psikologët, priftërinjë. Por gjithashtu ekzistojnë edhe avokatët të cilët i japin fund martesës duke vulosur divorcin.

Një avokat i njohur Andrew Vaughn ka shpjeguar arsyet kryesore pse çojnë një çift drejt divorcit:

  1. Refuzojnë të shkojnë në terapist për të mësuar si të menaxhojnë zemërimin dhe depresionin.
  2. Refuzojnë të marrin ndihmë për të hequr dorë nga alkoli ose droga dhe kjo bën që partner ii abuzuesit të mërzitet.
  3. Kanë problem me paratë dhe kjo sjell mosmarrëveshje në martesë të cilat ndikojnë në shëndetin esaj.
  4. Pabesitë në çift. Njëri prej bashkëshortëve bën diçka që tjetri nuk mund ta falë dhe këtu nuk flasim vetëm për tradhëtite por për çdo lloj pabesie.
  5. Refuzojnë të bëjnë terapi në çift. E kanë më të lehtë të shkojnë të firmosin divorcin në një avokat sesa të shkojnë në një therapist martese të flasin për problemet e tyre. /Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje