Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

5 lojëra që ju duhet të provoni në PS4

5 lojëra që ju duhet të provoni në PS4
March 19
21:05 2018

Gati 4 vite më parë është lançuar PS4 . Me suksesin e madh që pati paraardhësi I tij PS3 , duhej që PS4 të ishte një sfidë. Mund ta themi edhe pse pas dy vitesh, që PS4 “të çmend”.  Nëse nuk bini dakort me këtë opinion kjo është ndoshta për shkak se ju keni qenë duke luajtur lojëra të gabuar. Këtu është një listë e 5 lojëra që ju duhet të provoni në PS4.

  1. GTA

Kushdo që ka luajtur çdo version të lojës GTA do ta dijë se çfarë nënkuptojmë kur themi se është injektuese. Loja ka gjithçka , luftën, përfundimin e misioneve ,fitimin e parave, duke vrarë njerëz. Duhet ta provoni!

2. The Last of Us Remastered

Është një nga ato lojëra që pëlqehen së tepërmi. Nëse ke provuar ta ruash në PS3 e dini ngjarjen. Ajo ka një histori të përsosur, grafika e mahnitshme dhe një ferr i një gameplay. Me përditësimet më të fundit të PS4, loja është edhe më e mahnitshme.

  1. Batman Arkham Night

Loja është kësti i tretë i seri Batman nën Rocksteady. Ajo trajton stilin e zakonshëm të luftës së krimit të Batman dhe puzzl-in e zgjidhjes së misterit. Ti bëhesh Batman ndërsa loja thjesht të drejton. Cfarë mund të themi më tepër?

  1. Destiny

I vendosur në një galaktikë, ju duhet të vërtetoni aftësitë tuaja dhe të shkoni deri në limite për të mbrojtur Tokën. Kjo lojë mund të luhet në multiplayer mode.

  1. NBA 2k15

Duke investuar shumë kohë dhe përpjekje në këtë lojë, 2k Sports të jep informacion mbi lojën e basketbollit, pengesat dhe gjithçka që ndodh në  prapaskena. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje