Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

11 gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë në Facebook

June 02
21:39 2016

1. Numri i celularit

1. Numri i celularit
Picture 1 of 11

Mos e vendosni numrin e celularit në profilin tuaj, edhe nëse këtë jua kërkon vetë Facebook. Edhe nëse ju e vendosni, por e lini të fshehur, përsëri është e dëmshme. Nëse e lini të hapur për të gjithë, mos u habisni nëse dikush ju telefonon në mes të natës, vazhdimisht, duke folur përçart. Ndërkohë, nëse numri është i fshehur, atëherë është Facebook-u ai që kontrollon tërë të dhënat që vijnë në atë numër.

 

Një nga problemet më shqetësuese të përdoruesve të rrjetit social Facebook është privatësia: profile të vjedhura, foto të marra pa leje, materiale filmike, qofshin këto zanore apo pamore, qarkullojnë çdo sekondë të ditës duke dëmtuar mijëra e miliona përdorues të Facebook-ut në të gjithë botën.
Por ç’duhet bërë që të parandalohen situata të tilla dhe ju të ruani privatësinë?

Komento
Etiketimet
Shperndaje