Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 zakonet e vajzave që “çmendin” djemtë dhe detyrohen t’i braktisin

10 zakonet e vajzave që “çmendin” djemtë dhe detyrohen t’i braktisin
August 09
21:38 2017

Megjithëse disa djem fillimisht i vlerësojnë vajzat nga paraqitja, rikujtojmë se ajo nuk është kryesorja. Është pikërisht sjellja e saj që luan një rol shumë të rëndësishëm. Djemtë çmenden nga disa sjellje të vajzave, ama ka disa sjellje të tjera prej të cilave ata do t’i linin menjëherë. Jeni kurioze  të dini cilat janë sjelljet që do t’i largonin djemtë prej jush?

Lexoni më poshtë:

Kur provoni ushqimin nga pjata e tij ai mund të fyhet.

Zini hapësirën e tij, ju ndryshoni vendet ose bëni rrëmujë sendet e tij, këto shpeshherë çojnë në debate të mëdha.

Të dilni gjatë gjithë kohës. Dashuria e tepërt për alkoolin, aventurat, festat gjatë natës nuk u pëlqen aspak djemve.

Thashethemet çojnë që ai të mendojë se ju flisni dhe për të e kjo gjë e bezdis.

Veshja e papërshtatshme i bën ata të mos ndihen aspak rehat me ju.

Qani pa asnjë arsye, kjo gjë shkakton acarim dhe aspak simpati.

Doni shumë orë për t’u bërë gati dhe nuk respektoni oraret. Epo, s’kanë faj pritja është një çmenduri.

Bëni pyetje të ndërlikuara, gjë të cilën ata nuk e kanë për detyrë t’ju përgjigjen.

Kur kërkoni të jepni argumente përdorni edhe mendimet e miqve apo të afërmve tuaj.

Higjiena personale një ndër gjërat më të rëndësishme që do të afronte apo largonte një mashkull dhe një gjë për të cilën ju duhet të kujdeseni gjithmonë./Blitz.al/

Komento
Shperndaje