Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

10 zakonet e përditshme që po shkatërrojnë marrdhënien tuaj!

10 zakonet e përditshme që po shkatërrojnë marrdhënien tuaj!
May 28
16:43 2019

Marrëdhënia është e mrekullueshme kur në të ka harmoni dhe pozitivitet. Por ndonjëherë veproni gabim dhe jeni ju shkaktarët e shkatërrimit të saj.  Janë pikërisht disa zakone të përditshme, të cilat ndikojnë në krisjen e lidhjes tuaj pasi ju fyeni partnerin ose fyheni prej tij çdo gjë fillon merr fund.

Ndonjëherë janë disa zakone të përditshme që ndikojnë në prishjen e qetësisë në çift, zbuloni se cilat janë ato.

  • Kritikoni veten gjatë gjithë kohës.
  • Gjykoni çdo njeri që ju rrethon.
  • Kërkoni të jeni bashkëshorte perfekte
  • Jepni mendimin tuaj për çdo gjë dhe kërkoni me patjetër që ai të jetë I drejtë.
  • Kërkoni të gjeni justifikime dhe gënjeni për të dalë nga situate apo nga debati.
  • Bëni shpenzime më të larta se sa mund ti përballoni.
  • Kërkoni të keni në kontroll gjithçka.
  • Krahasoni partnerin tuaj me të tjerët gjatë gjithë kohës.
  • Nuk i thoni gjërat drejtpërdrejt.
  • Kujtoni gabimet e partnerit që ka bërë në të kaluarën.

/Blitz.al/

Share