Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 zakonet e përditshme që ndikojnë në plakjen e hershme

September 23
12:52 2016

1.Dieta me pak yndyra të shëndetshme

Picture 1 of 10

Për të parandaluar rrudhat në fytyrë duhet të konsumoni acide Omega 3, të cilat ndihmojnë ta mbani lëkurën të qetë. Një dietë pa yndyra të shëndetshme shkakton plakjen e parakohshme.

Përveç gjenetikës ka shumë faktorë të tjerë që kontribuojnë në plakjen tuaj të hershme. Disa zakone të përditshme kanë një ndikim shumë të madh në rininë tuaj. Askush nuk mund të ketë një rini të përhershme, por mund të luftoni për t’u plakur vite më vonë. Shfletoni galerinë për të parë se cilat janë disa prej zakoneve që ndikojnë në plakjen tuaj./Blitz.al/

Komento
Shperndaje