Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 Truket që do t’ju lehtësojnë jetën e përditshme

10 Truket që do t’ju lehtësojnë jetën e përditshme
November 07
17:16 2016

Shpeshherë ndodheni në situate të pakëndshme dhe kjo ndodh pikërisht përpara gjërave shumë të rëndësishme tuajat. Bluza juaj griset, xhinset nuk ju bëjnë, këpucët tuaja duken të vjetra. Në këto raste mendoni se jeni një njeri shumë pa fat që ju ndodhin shumë gjëra të pakëndshme në momentin e gabuar.

Më poshtë do të gjeni disa truke që do t’ju lehtësojnë jetën tuaj të përditshme./Blitz.al/

Përcaktoni masën e xhinseve duke i vendosur tek qafa juaj ose duke matur belin me krahun tuaj.

a1

Mund të përdorni bukë të ndenjur për të pastruar këpucët e kamoshit.

a2

Të vendosni rrobat në banjo teksa bëni dush heq rrudhosjet.

a3

Përdorni pastrues xhamash për këpucët e lëkurës dhe aksesorët tuaj.

a4

Mënyra si të vishni xhinset m gjysëm çizme.

a5

Rregulloni xhinset e grisura nëpërmjet këtyre metodave.

a6

Si të fshihni reçipetat tek një fustan i hapur.

a7

Fshini me gomë lapsash gomën e këpucëve tuaja.

a8

Vendosni qese çaji për të shmangur aromën e keqe nga këpucët tuaja.

a9
Rregulloni këpucët tuaja duke ju shtuar disa gurë.

a10

Shperndaje