Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 histori vrasjesh të tmerrshme të pazgjidhura ndonjëherë

July 18
15:42 2016

Vrasja e Elizabeth Short

Picture 1 of 10

Në vitin 1947 , trupi i një gruaje, e cila quhej Elizabeth Short, u gjet në Los Angeles. Viktima ishte gjymtuar dhe pjesa e poshtme e trupit ishte ndarë në gjysmë. Organet e gruas ishin jashtë trupit të pajetë dhe të mbuluar nga gjaku dhe viktima ishte vendosur në një pozicion provokues. Pati shumë të dyshuar, por krimi është ende i pazgjidhur.

Ndodh shpesh të kuptojmë se disa ngjarje në jetën reale mund të jenë më të frikshme se filmat horror. Në një studim, BuzzFeed ka grumbulluar nga ndjekësit e tij disa nga çështjet më të frikshme që ata kanë dëgjuar, por që policia nuk ka arritur t’i zgjidhë. Shfletoni galerinë dhe zbuloni historitë e secilës.

Komento
Shperndaje