Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 gjëra të mërzitshme në Snapchat që nuk duhet t’i bëni kurrë

December 01
16:37 2016

Snapchat-i është një nga rrjetet sociale më të përdorura në botë nga miliona, për të mos thënë miliarda, përdorues. Dhe kjo për shkak të platformës që aplikacioni ofron, pra në sajë të filtrave, efekteve dhe fotove.

Por duke qenë se është kaq popullor, sigurisht që ka edhe disa gjëra që e bëjnë të mërzitshëm këtë aplikacion, nga filtri i qenit apo i ylberit e deri te videot.

Më poshtë do t’ju sjellim 10 gjërat që nuk duhet të bëni, të paktën shpesh, në SnapChat.

 

  1. Mos përdorni vazhdimisht efektin e qenit

sub-buzz-21685-1480359693-17

 

  1. Mos i dërgoni snap-et tuaja dikujt që ju ndjek në vend të story-s tuaj.

sub-buzz-27578-1480365295-5

 

  1. Mos ngisni makinën dhe të bëni snap-e.

sub-buzz-12395-1480360638-1

 

  1. Mos e ktheni story-n tuaj në një stacion radioje.

 

 

  1. Mos e ktheni Snapchat-in në një koncert.

 

 

  1. Mos bëni postime për çdo filtër të mundshëm.

 

  1. Mos shpërndani postimet e Snapchat-it në rrjete të tjera si Instagram.

 

  1. Mos postoni ushtrimet e palestrës në Snap.

sub-buzz-22103-1480360972-7

 

  1. Mos tregoni çdo gjë që po shihni në televizor apo kinema.

sub-buzz-10220-1480356445-4

 

  1. Jo më shumë se 100 snap-e në ditë.

sub-buzz-24798-1480365173-1

Shperndaje