Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 filmat që duhet të shikojë çdo vajzë

10 filmat që duhet të shikojë çdo vajzë
May 01
19:14 2016

La vie en Rose

La vie en Rose
Picture 1 of 10

Është një film ku diva franceze Edith Piaf ka ndërmarrë betejën e gjatë për të drejtën e jetës. Bazë e këtij filmi janë kënga dhe dashuria. Ky film është një kryevepër dhe përshkruan atmosferën e vërtetë në Paris gjatë jetës të Piaf. Përshkruan një atmosferë të këndshme, të egër dhe absurde. Ne shohim se si qyteti i dritave është i ëmbël dhe romantik vetëm për ata që nuk e njohin.

Disa filma ju bëjnë të mendoni gjatë për ta, disa të tjerë i harroni sapo i keni parë.  Ka disa filma që vlerësohen nga të gjithë dhe vështirë se do të harrohen.  Femrat mund ta gjejnë veten në shumë filma të ndryshëm dhe kjo nuk do të thotë që janë vetëm me tema për dashurinë. Femrat, veç kësaj, duhet të shohin disa filma që kanë të bëjnë me aspekte të paparashikueshme që jeta mund t’i lidhë.

Komento
Etiketimet
Shperndaje