Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

Marrëdhënia juaj është në krizë? Përmirësojeni atë nëpërmjet këtyre ritualeve

    Marrëdhënia juaj është në krizë? Përmirësojeni atë nëpërmjet këtyre ritualeve

Të krijosh, e të ruash një marrëdhënie të shëndetshme në çift kërkon impenjim. Për këtë arsye, partnerët gjithmonë janë në kërkim të gjetjes së “çelësit magjik” që do t’i mundësonte

Lexo me Shume

Një maratonë Krishtlindjesh, 13 filmat që duhet t’i shihni për magjinë e festave

    Një maratonë Krishtlindjesh, 13 filmat që duhet t’i shihni për magjinë e festave

1. It’s a Wonderful Life (1946) George Bailey është një burrë nga një qytet i vogël me jetë të vështirë. Ai tenton të kryejë vetëvrasje, por ëngjëlli i tij mbrojtës

Lexo me Shume

(Video) Pas 2 ditësh i ngecur në tubacione, shpëtohet 29 vjeçari

    (Video) Pas 2 ditësh i ngecur në tubacione, shpëtohet 29 vjeçari

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Kaliforni. Një hajdut i pafat u shpëtua nga vdekja, pasi kishte ngecur për 2 ditë në tubacionet e aspirimit të një restoranti. Policia

Lexo me Shume

Lajm i mirë, të konsumosh kaq verë çdo ditë mban doktorin larg

    Lajm i mirë, të konsumosh kaq verë çdo ditë mban doktorin larg

Studimet e fundit tregojnë se konsumimi i një gotë vere bën mirë për shëndetin dhe mban doktorin larg. Kjo nuk është për t’ju inkurajuar të pini alkool, por një konsumim

Lexo me Shume

Nga përshtypja e parë te kush duhet të paguajë, ja çfarë duhet të dini për takimet e para

    Nga përshtypja e parë te kush duhet të paguajë, ja çfarë duhet të dini për takimet e para

Takimet mund të jenë sfiduese.Po takimet e para – duke filluar nga ku të shkoni, çfarë të bëni, çfarë të thoni (çfarë të mos thoni) dhe çfarë duhet të vishni?

Lexo me Shume

Nga pellushët te teminat, trendet e dimrit të sjella aq bukur nga VIP-at shqiptarë

    Nga pellushët te teminat, trendet e dimrit të sjella aq bukur nga VIP-at shqiptarë

Trendet e vjeshtës dhe dimrit 2018-2019 u prezantuan kohë më parë nga pasarelat e modës në botë. Disa prej tyre u përqafuan menjëherë nga publiku dhe pushtuan rrjetet sociale. Po

Lexo me Shume

Instagram uron festat e fundvitit nëpërmjet një opsioni të ri

    Instagram uron festat e fundvitit nëpërmjet një opsioni të ri

Duket se ju dha përgjigjia problemeve që Instagram ka patur kohëve të fundit. Tashmë Mark Zuckerberg ka shtuar një opsion të ri në të, atë të dërgimit të auduiove. Veç

Lexo me Shume

Të qenit e zgjuar dhe tërheqëse, por single tashmë është kthyer në një epidemi

    Të qenit e zgjuar dhe tërheqëse, por single tashmë është kthyer në një epidemi

A keni menduar ndonjëherë se pse shumë gra inteligjente dhe të mrekullueshme shpesh janë single? Epo, ato nuk janë vetëm, sepse mendojnë shumë për veten e tyre ose besojnë se

Lexo me Shume

Keni dërguar një mesazh kur ishit në gjumë? Studimi i ri tregon shifrat problematike të fenomenit

  Keni dërguar një mesazh kur ishit në gjumë? Studimi i ri tregon shifrat problematike të fenomenit

Nëse jeni ndër ata që flenë me telefonin ngjitur në shtrat, lexoni me kujdes. Një studim nga Universiteti Villanova, i

Lexo me Shume

Sondazh: Votoni të preferuarin tuaj për çmimin “Best New Artist” në Kënga Magjike

  Sondazh: Votoni të preferuarin tuaj për çmimin “Best New Artist” në Kënga Magjike

Pak ditë më parë, publiku i Blitz.al votoi për të preferuarin e tij në “Kënga Magjike”. Por përveç artistëve pretendentë

Lexo me Shume

Të protestosh duke bërë humor dhe ironi, përmbledhja e “meme”-ve që studentët përdorën për të dhënë mesazhin e tyre

  Të protestosh duke bërë humor dhe ironi, përmbledhja e “meme”-ve që studentët përdorën për të dhënë mesazhin e tyre

Protesta që studentët po mbajnë para Ministrisë së Arsimit prej tre ditësh tashmë, është e para në një kohë të

Lexo me Shume

10 arsyet pse duhet të mbeshtesim dhe ti bashkohemi studentëve në protestën e tyre

  10 arsyet pse duhet të mbeshtesim dhe ti bashkohemi studentëve në protestën e tyre

Këto dy ditë me mijëra studentë, kryesisht të Universiteteve Publike në Tiranë, kanë bojkotuar mësimin dhe kanë marshuar drejt Ministrisë

Lexo me Shume

(Video) A i ka dhënë “urdhër” Flori pjesëtarëve të Threedots që ta votojnë me 0 pikë? Përgjigjen e japin vetë ata

  (Video) A i ka dhënë “urdhër” Flori pjesëtarëve të Threedots që ta votojnë me 0 pikë? Përgjigjen e japin vetë ata

20 vjetori i “Kënga Magjike” ka mbledhur bashkë disa nga artistët më të mirë të muzikes tonë, të cilët janë

Lexo me Shume

Nuk duhet të prekni asnjëherë telefonin e dikujt tjetër, për këtë arsye!

  Nuk duhet të prekni asnjëherë telefonin e dikujt tjetër, për këtë arsye!

Kur miku juaj tu japë smarphone-in e tij për ti bërë një foto, duhet të tregoheni të kujdesshëm. Ju nuk

Lexo me Shume

Kënga Magjike 2018, java e nëntë dhe e fundit: “Lajmi i mirë dhe lajmi i keq”

  Kënga Magjike 2018, java e nëntë dhe e fundit: “Lajmi i mirë dhe lajmi i keq”

Pra, erdhi moment që të gjithë nuk donim që të vinte, java e fundit e prezantimeve të këngëve pjesmarrëse në

Lexo me Shume

(Video) Emocionuese! Eventi i bamirësisë mbledh plot 20.000 “Babagjyshë” para spitalit të fëmijëve…

  (Video) Emocionuese! Eventi i bamirësisë mbledh plot 20.000 “Babagjyshë” para spitalit të fëmijëve…

Një shifër rekord për eventin e bamirësisë së organizuar nga “Forma Onlus” për fëmijët e spitalit “Regina Margherita” në Torino!

Lexo me Shume

Kur Flori këndon për ndjenjat e të gjithëve, në vetë të parë. Ky është gjenialiteti i artistit

  Kur Flori këndon për ndjenjat e të gjithëve, në vetë të parë. Ky është gjenialiteti i artistit

Ditën e somte, Flori Mumajesi ka prezantuar në “Kënga Magjike” këngën “Plas”, një krijim artistik për dashurinë dhe plot me

Lexo me Shume

Kujdes! Këto janë gjërat që nuk duhet t’i postoni kurrë në rrjete sociale

  Kujdes! Këto janë gjërat që nuk duhet t’i postoni kurrë në rrjete sociale

Çdo ditë e më shumë, njerëzit e vendosin veten e tyre dhe familjarët në rrezik edhe pa e kuptuar fare.

Lexo me Shume

11 raste interesante kur gjërat kanë ndryshuar me kohën por nuk i kemi kuptuar…

  11 raste interesante kur gjërat kanë ndryshuar me kohën por nuk i kemi kuptuar…

Nuk ka asgjë të përhershme ose të pandryshueshme në këtë botë. Koha ndikon tek gjithçka . Zakonisht nuk i kushtojmë

Lexo me Shume

A mund t’i lyeni flokët gjatë shtatëzënisë? Përgjigjen mjekët

  A mund t’i lyeni flokët gjatë shtatëzënisë? Përgjigjen mjekët

Ka shumë gjëra që nuk duhen bërë gjatë shtatëzënisë si për shembull të mos konsumosh alkool apo të pish duhan.

Lexo me Shume

Instagrami vjen me me një risi që do të na pëlqejë të gjithëve

  Instagrami vjen me me një risi që do të na pëlqejë të gjithëve

Keni dashur ndonjëherë të hidhni një postim në InstaStory vetëm për disa persona dhe jo për listën e gjatë të

Lexo me Shume