Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-ing

Truku më i ri i bukurisë mes të çuditshmes dhe çmendurisë: Qukat tatuazh në mollëza!

    Truku më i ri i bukurisë mes të çuditshmes dhe çmendurisë: Qukat tatuazh në mollëza!

Gjatë gjithë kohës, me gjithçka që avancon shpejt, jemi në pritje të vazhdueshme të trendeve të reja, sidomos kur vjen fjala tek truket e bukurisë. Fundja, kush nuk do të

Lexo me Shume

SHBA – Krijohet embrioni i parë hibrid njeri-dele, me qëllim rritjen e organeve njerëzore për transplant

    SHBA – Krijohet embrioni i parë hibrid njeri-dele, me qëllim rritjen e organeve njerëzore për transplant

Për herë të parë u krijua ne laborator një embrion njeri-dele, në të cilin një qelizë në 10 mijë është e njeriut. Lajmi ka ardhur nga shkencëtarët e Universitetit të

Lexo me Shume

Lojërat Olimpike Dimërore: Stafi shpërndan 110.000 kondomë tek atletët, sepse “asnjëherë nuk i dihet”

    Lojërat Olimpike Dimërore: Stafi shpërndan 110.000 kondomë tek atletët, sepse “asnjëherë nuk i dihet”

  Sportisëve të cilët po marrin pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore iu janë shpërndarë plot 110.000 kondome. Po po e lexuat mirë, 100.000! Sipas llogaritjeve, i bie që çdo atlet

Lexo me Shume

Rinia e përjetshme? Ja disa këshilla “të shëndetshme”!

    Rinia e përjetshme? Ja disa këshilla “të shëndetshme”!

Zbulimi i sekretit për rininë e përhershme ka qenë gjithmonë një nga misionet më të vështira për njerëzit anembanë botës. Është thjesht një mit? Shumë besojnë se gjithçka lidhet me

Lexo me Shume

U bë e fiksuar pas pornos që 12 vjeç, jeta e Erica-s mes meshkujve, seksit dhe martesës!

    U bë e fiksuar pas pornos që 12 vjeç, jeta e Erica-s mes meshkujve, seksit dhe martesës!

Në moshën 12 vjeçare, një vajzë e quajtur Erica Garza u fiksua aq shumë duke parë për çdo ditë video të ndryshme pornografike saqë seksi u kthye në fiksimin e

Lexo me Shume

8 truke të vogla psikologjike që do ta bëjnë jetën tuaj më të thjeshtë

    8 truke të vogla psikologjike që do ta bëjnë jetën tuaj më të thjeshtë

Edhe gjërat në dukje tepër të komplikuara e kanë një zgjidhje. Mirëpo, kur vjen fjala tek disa veprime që mund ta bëjnë jetën tonë në mos më të lehtë, të

Lexo me Shume

Një sakrificë që nuk mund ta bënte kushdo. Gjyshja shiti shtëpinë për të larë kredinë e mbesës të burrit

    Një sakrificë që nuk mund ta bënte kushdo. Gjyshja shiti shtëpinë për të larë kredinë e mbesës të burrit

Në rubrikën  “Ka një mesazh për ty” te “E diela shqiptare”, ishte protagoniste gjyshe Tahire e cila kishte bërë shumë sakrifica për familjen e bashkëshortit të saj. Ajo ishte thirrur

Lexo me Shume

“Mirmëngjes Zonjushë!”- fjalët e zotërisë që më dhanë një mësim të mirë edhe pse emrin nuk ia mësova kurrë!

    “Mirmëngjes Zonjushë!”- fjalët e zotërisë që më dhanë një mësim të mirë edhe pse emrin nuk ia mësova kurrë!

“Mirmëngjes Zonjushë! Në çfarë destinacioni më duhet t’ju vozisë sot?” Ky ishte dialogu im i parë mëngjesin e djeshëm. U përgjigja shumë shkurt. “Në këtë adresë”,- i thashë shoferit i

Lexo me Shume

Në një drekë me shefin? Mos kini frikë, ja disa nga mënyrat si duhet të sillemi

  Në një drekë me shefin? Mos kini frikë, ja disa nga mënyrat si duhet të sillemi

Pas një mengjesi dhe nje pune intensive vjen edhe orari i drekës por këtë herë mbledhja me shefin nuk ka

Lexo me Shume

Bazuar nga mënyra e të shprehurit, ja si mund t’i dalloni personat që vuajnë nga depresioni

  Bazuar nga mënyra e të shprehurit, ja si mund t’i dalloni personat që vuajnë nga depresioni

Si mund ta dallosh nëse një person është duke kaluar një periudhë shumë të vështirë emocionale apo është në depresion?

Lexo me Shume

E rrallë! Pronari i kafesë rrezikon burgun pasi zgjodhi që kamarieret të servirnin kafen thuajse të zhveshura…

  E rrallë! Pronari i kafesë rrezikon burgun pasi zgjodhi që kamarieret të servirnin kafen thuajse të zhveshura…

Një nga teknikat që nuk “dështojnë” asnjëherë është: “Seksi shet” dhe në fakt, shet me të vërtetë. Kjo bën që

Lexo me Shume

Ajo që kishim frikë, ndodhi! Njerzit po bëjnë operacione që të ngjajnë si filtrat e Instagramit

  Ajo që kishim frikë, ndodhi! Njerzit po bëjnë operacione që të ngjajnë si filtrat e Instagramit

Deri vonë, ka pasur vetëm një kërkesë që personat të cilët kryenin ndryshime estetike bënin: T’i ngjanin personazheve të famshëm

Lexo me Shume

Studimi: Nëse jeni shtatzënë dhe keni neps për këto ushqime, fëmija juaj do të ketë një veçanti

  Studimi: Nëse jeni shtatzënë dhe keni neps për këto ushqime, fëmija juaj do të ketë një veçanti

Sipas një studimi të ri që po përhapet shpejtë në SHBA, nepsi i nënave për ushqime të ndryshme lidher direkt

Lexo me Shume

Të enjten ata do të kurorëzohen! Anastasia dhe Grey sapo na ftuan në dasmë!

  Të enjten ata do të kurorëzohen! Anastasia dhe Grey sapo na ftuan në dasmë!

E gjithë bota është duke folur për një nga prodhimet më të realizuar kinematografikë, “50 hijet e Greit” i cili

Lexo me Shume

(Foto) Humb jetën duke pritur transplantin e zemrës. Përqafimi i lamtumirës së familjes së 2-vjeçares bën xhiron e rrjetit…

  (Foto) Humb jetën duke pritur transplantin e zemrës. Përqafimi i lamtumirës së familjes së 2-vjeçares bën xhiron e rrjetit…

Të dhimbshme momentet që na vijnë të fotografuara nga një familje amerikane teksa i jep përqafimin e lamtumirës vogëlushes së

Lexo me Shume

A të ndodhi dhe ty? Betoheshit se do t’i bënit këto gjëra kur të bëheshit prindër, por nuk i bëtë!

  A të ndodhi dhe ty? Betoheshit se do t’i bënit këto gjëra kur të bëheshit prindër, por nuk i bëtë!

Me siguri përpara se të bëheshit prind kishit shumë pritshmëri ndaj vetes. Madje kishit organizuar në kokën tuaj edhe një

Lexo me Shume

Gratë jetojnë më gjatë se burrat dhe jo vetëm kaq! Ja faktet e pazakonshme që nuk i dinit për to…

  Gratë jetojnë më gjatë se burrat dhe jo vetëm kaq! Ja faktet e pazakonshme që nuk i dinit për to…

Gratë ndryshojnë shumë nga burrat. Kur flasim ndryshime nuk themi vetëm për pamjen por edhe për të tjera gjëra. Ndonjëherë

Lexo me Shume

(Foto) Brenda fabrikës ku prodhohen kukullat e seksit. Më shumë të punësuar meshkuj dhe pensionistë

  (Foto) Brenda fabrikës ku prodhohen kukullat e seksit. Më shumë të punësuar meshkuj dhe pensionistë

Keni qenë ndonjëherë kurioz të dini se ku prodhohen kukullat e seksit? Saktësisht i gjithë procesi i prodhimi të tyre

Lexo me Shume

I gjeti foto të një vajze tjetër në celular, e dashura i pret testikujt nga xhelozia

  I gjeti foto të një vajze tjetër në celular, e dashura i pret testikujt nga xhelozia

Një burrë në Kazakistan ka përjetuar momentin më të dhimbshëm të jetës së vet, pasi i janë gjetur disa foto

Lexo me Shume

Kompania e famshme publikon reklamën ku pula është “e lumtur” që shkon drejt therrjes, “kryqëzohet” nga ambientalistët…

  Kompania e famshme publikon reklamën ku pula është “e lumtur” që shkon drejt therrjes, “kryqëzohet” nga ambientalistët…

E keni parasysh besojmë kompaninë KFC, po ajo e cila bazë për të gjitha produktet ‘fast food’ ka mishin e

Lexo me Shume

Përse u prekëm nga Danjela e “The Voice Kids” dhe përse ajo është një “shuplakë” për realitetin tonë   

  Përse u prekëm nga Danjela e “The Voice Kids” dhe përse ajo është një “shuplakë” për realitetin tonë   

“Nuk dua të vij të fitoj Voice-in, dua thjesht të argëtohem, të shfaq talentin tim dhe të bëj krenarë prindërit…”

Lexo me Shume