Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Fiks për t’i shijuar në fundjavë: Biskota me gjalpë kikiriku

    Fiks për t’i shijuar në fundjavë: Biskota me gjalpë kikiriku

Përbërsit: 2 Vezë 50-80 gram Sheqer integral 200 gram Miell 4-5 lugë Gjalpë kikiriku 2 lugë të vogla Pluhur pjekës për ëmbëlsira Përgatitja: Vendosini të gjithë përbërësit në mikser dhe përzijeni derisa

Lexo me Shume

Vilën ku u xhiruar ky film i njohur mund ta bëni tuajën për… 2,15 milion $!

    Vilën ku u xhiruar ky film i njohur mund ta bëni tuajën për… 2,15 milion $!

  Mund të numërojmë dhjetëra raste, kur kemi parë një film dhe na ka pëlqyer aq shumë shtëpia, ndërtesa apo sheshi ku është xhiruar sa kemi dëshiruar ta kemi tonën

Lexo me Shume

Oriz i kuq me pazi dhe salcë domatesh

    Oriz i kuq me pazi dhe salcë domatesh

Përbërësit 2 filxhanë kafe oriz të kuq 1 gotë salcë domatesh lëng 1 konserv peshku ton natyral 2 duar plot me pazi 1 qep të vogel 2 thelpinjë hudhra pakëz

Lexo me Shume

Valentine Cake – Tortë çokollate me lajthi dhe arrë kokosi

    Valentine Cake – Tortë çokollate me lajthi dhe arrë kokosi

Përbêrsit Për një tavë 26-28 cm 6 vezë temperaturë ambjenti 100 gr. sheqer 50 gr. gjalpë 120 gr. miell 00 50 gr. miell arre kokosi 4 lugë kakao 100 ml.

Lexo me Shume

Lojërat Olimpike Dimërore: Stafi shpërndan 110.000 kondomë tek atletët, sepse “asnjëherë nuk i dihet”

    Lojërat Olimpike Dimërore: Stafi shpërndan 110.000 kondomë tek atletët, sepse “asnjëherë nuk i dihet”

  Sportisëve të cilët po marrin pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore iu janë shpërndarë plot 110.000 kondome. Po po e lexuat mirë, 100.000! Sipas llogaritjeve, i bie që çdo atlet

Lexo me Shume

Rinia e përjetshme? Ja disa këshilla “të shëndetshme”!

    Rinia e përjetshme? Ja disa këshilla “të shëndetshme”!

Zbulimi i sekretit për rininë e përhershme ka qenë gjithmonë një nga misionet më të vështira për njerëzit anembanë botës. Është thjesht një mit? Shumë besojnë se gjithçka lidhet me

Lexo me Shume

U bë e fiksuar pas pornos që 12 vjeç, jeta e Erica-s mes meshkujve, seksit dhe martesës!

    U bë e fiksuar pas pornos që 12 vjeç, jeta e Erica-s mes meshkujve, seksit dhe martesës!

Në moshën 12 vjeçare, një vajzë e quajtur Erica Garza u fiksua aq shumë duke parë për çdo ditë video të ndryshme pornografike saqë seksi u kthye në fiksimin e

Lexo me Shume

Binjakët bëjnë testin e ADN, rezultojnë me dy baballarë të ndryshëm

    Binjakët bëjnë testin e ADN, rezultojnë me dy baballarë të ndryshëm

Prindërit vazhdimisht habiteshin se pse binjakët e tyre kishin një pamje shumë të ndryshme mes njëri tjetrit. Binjakët tashmë 2-vjeçarë, u dërguan të kryenin testin e ADN-së pasi njëri prej

Lexo me Shume

8 truke të vogla psikologjike që do ta bëjnë jetën tuaj më të thjeshtë

  8 truke të vogla psikologjike që do ta bëjnë jetën tuaj më të thjeshtë

Edhe gjërat në dukje tepër të komplikuara e kanë një zgjidhje. Mirëpo, kur vjen fjala tek disa veprime që mund

Lexo me Shume

Trendet e 2018-ës po na surprizojnë…Vajza bëjini tuajat këto këpucë!

  Trendet e 2018-ës po na surprizojnë…Vajza bëjini tuajat këto këpucë!

Këpucët janë mjaft të rëndësishme për tu kombinuar me veshjen e çdo vajze. Përveç se të bukura ato kërkojnë këpucë

Lexo me Shume

Lakër në mënyrë aziatike me oriz basmati

  Lakër në mënyrë aziatike me oriz basmati

Përbërsit: Gjysëm Lakër e bardhë 2-3 lugë Vaj suzami 2 Qep të njoma 1 Hudhër e njomë 2 Spec djegës

Lexo me Shume

Trendi më i ri i 2018-ës, që u dashuruam me shikim të parë! Zbulojeni edhe ju…

  Trendi më i ri i 2018-ës, që u dashuruam me shikim të parë! Zbulojeni edhe ju…

2018 na ka prezantuar me trendet më të bukura ndër vite. E mbani mënd, dikur kemi qenë të fiksuara pas

Lexo me Shume

Një sakrificë që nuk mund ta bënte kushdo. Gjyshja shiti shtëpinë për të larë kredinë e mbesës të burrit

  Një sakrificë që nuk mund ta bënte kushdo. Gjyshja shiti shtëpinë për të larë kredinë e mbesës të burrit

Në rubrikën  “Ka një mesazh për ty” te “E diela shqiptare”, ishte protagoniste gjyshe Tahire e cila kishte bërë shumë

Lexo me Shume

Kujdes kur bëni “screenshot” në Instagram sepse tashmë përdoruesit do të njoftohen!

  Kujdes kur bëni “screenshot” në Instagram sepse tashmë përdoruesit do të njoftohen!

S’kishte gjë më të sikletshme në Snapchat se sa fakti se nëse bëje “screenshot” diçka, menjëherë i shkonte njoftimi përdoruesit

Lexo me Shume

“Mirmëngjes Zonjushë!”- fjalët e zotërisë që më dhanë një mësim të mirë edhe pse emrin nuk ia mësova kurrë!

  “Mirmëngjes Zonjushë!”- fjalët e zotërisë që më dhanë një mësim të mirë edhe pse emrin nuk ia mësova kurrë!

“Mirmëngjes Zonjushë! Në çfarë destinacioni më duhet t’ju vozisë sot?” Ky ishte dialogu im i parë mëngjesin e djeshëm. U

Lexo me Shume

Supë domatesh me bukë të thekërisur dhe djathë të shkërmoqur

  Supë domatesh me bukë të thekërisur dhe djathë të shkërmoqur

Perberesit 4-5 domate “zemër kau” 1 qep 3-4 thelpinjë hudhra kripë dhe piper i zi pak vaj ulliri disa gjethe

Lexo me Shume

Në një drekë me shefin? Mos kini frikë, ja disa nga mënyrat si duhet të sillemi

  Në një drekë me shefin? Mos kini frikë, ja disa nga mënyrat si duhet të sillemi

Pas një mengjesi dhe nje pune intensive vjen edhe orari i drekës por këtë herë mbledhja me shefin nuk ka

Lexo me Shume

10 fustane që duhet t’i vishni për të “vezulluar” në Shën Valentin!

  10 fustane që duhet t’i vishni për të “vezulluar” në Shën Valentin!

  Edhe pak ditë na ndajnë nga Dita e të Dashuruarve dhe që tani kanë filluar të na rrotullohen në

Lexo me Shume

Mel me lëpjeta dhe domate të vogla

  Mel me lëpjeta dhe domate të vogla

Përbërsit: 2 filxhanë kafe Meli shpëlarë mirë në ujë të ftohtë dhe më pas e lë të kullojë 4 filxhanë kafe

Lexo me Shume

(Video) Presidenti shtyp me bulldozer makinat luksoze të kriminelëve dhe trafikantëve të drogës!

  (Video) Presidenti shtyp me bulldozer makinat luksoze të kriminelëve dhe trafikantëve të drogës!

Presidenti filipinez, Rodrigo Duterte është një nga liderët më të njohur në glob për luftën e paprecedentë ndaj kriminelëve dhe

Lexo me Shume

Bazuar nga mënyra e të shprehurit, ja si mund t’i dalloni personat që vuajnë nga depresioni

  Bazuar nga mënyra e të shprehurit, ja si mund t’i dalloni personat që vuajnë nga depresioni

Si mund ta dallosh nëse një person është duke kaluar një periudhë shumë të vështirë emocionale apo është në depresion?

Lexo me Shume