Blitz | Kliko dhe Informohu

Lifestyle

Harrojeni Parisin! Këto 7 qytete në Francë duhet t’i vizitoni patjetër në udhëtimin e radhës

    Harrojeni Parisin! Këto 7 qytete në Francë duhet t’i vizitoni patjetër në udhëtimin e radhës

Parisi është qyteti më i famshëm në Francë, dhe jo më kot. Por nuk është i vetmi vend i bukur. Këto 7 qytete duhet t’i vizitoni patjetër: Laguiole Disa orë

Lexo me Shume

Prej 18 vitesh të dashuruara me njëra -tjetrën, historia e dy vajzave që arritën të lindnin fëmijë njëkohësisht

    Prej 18 vitesh të dashuruara me njëra -tjetrën, historia e dy vajzave që arritën të lindnin fëmijë njëkohësisht

Një çift i të njëjtës gjini, Anna dhe Renee Mclnarnay 35 dhe 36 vjeç donin shumë që të bëheshin nëna dhe jo vetëm që ja arritën por tashmë kanë dy

Lexo me Shume

Nëse partneri ju thotë këto gjëra gjatë një zënke, janë një shenjë që dëshiron të ndahet

    Nëse partneri ju thotë këto gjëra gjatë një zënke, janë një shenjë që dëshiron të ndahet

Diskutimet dhe zënkat janë të pranishme në ccdo marrëdhënie. Por ndonjëherë janë disa detaje që bëjnë diferencën. Kini kujdes, nëse partneri juaj thotë këto 7 gjëra gjatë një zënke, ai

Lexo me Shume

Macja i shpëton jetën pronares së saj, zbulon që vuante nga kanceri i gjirit

    Macja i shpëton jetën pronares së saj, zbulon që vuante nga kanceri i gjirit

Angela Timming thotë që ja detyron jetën maces së saj, pasi kjo e fundit zbuloi që diçka nuk shkonte me shëndetin e pronares së saj. Siç dihet macet nuk janë

Lexo me Shume

Njihuni me pjestarët më të vegjël të familjes mbretërore, këto janë fëmijët që kanë bërë stërgjyshe mbretëreshën Elizabeth

    Njihuni me pjestarët më të vegjël të familjes mbretërore, këto janë fëmijët që kanë bërë stërgjyshe mbretëreshën Elizabeth

Për Mbretërinë e Bashkuar(dhe për 15 mbretëri të tjera)  Elizabeta II është mbretëreshë, ndërsa për fëmijët mbretërorë ajo është thjesht “Gan-Gan”. Në moshën 91 vjeçare monarkja jo vetëm që ka

Lexo me Shume

“Zoti nuk ekziston”- libri i fundit i Stephen Hawking na jep përgjigjet e pyetjeve më të mëdha të njerëzimit

    “Zoti nuk ekziston”- libri i fundit i Stephen Hawking na jep përgjigjet e pyetjeve më të mëdha të njerëzimit

Një nga fizikantët më të famshëm të të gjitha kohërave jo vetëm për punën por edhe për historinë e jetës Stephen Hawking , pavarësisht se ka ndërruar jetë para disa

Lexo me Shume

INSTAT – Lezhjanët, të parët jo vetëm për alkool, por edhe për numrin e martesave…

    INSTAT – Lezhjanët, të parët jo vetëm për alkool, por edhe për numrin e martesave…

Statistika të reja janë publikuar nga INSTAT, këtë herë përsa i përket numrit të martesave në vitin 2017. Të dhënat tregojnë se në fakt trendi i martesave në rang vendi

Lexo me Shume

E çuditshme në Santorini! Një ligj që ndalon turistët obezë të hipin mbi gomerë…

    E çuditshme në Santorini! Një ligj që ndalon turistët obezë të hipin mbi gomerë…

Ishulli turistik i Santorinit është i njohur për terrenin e tij kodrinor dhe realitivisht të vështirë për të ecur, prandaj prej vitesh vizitorët atje përdornin gomerët për transport. Kjo për

Lexo me Shume

Këto 12 vajza treguan sa i ndryshon makeup-i dhe fotot janë të pabesueshme!

  Këto 12 vajza treguan sa i ndryshon makeup-i dhe fotot janë të pabesueshme!

Makeup-i është bërë pjesë e jetës së përditshme të çdo vajze. Por ndonjëherë efektet janë të pabesueshme dhe këto vajza

Lexo me Shume

Dëshironi që aroma e parfumit në trupin tuaj të zgjasë sa më shumë? Ndiqni këto 8 truke…

  Dëshironi që aroma e parfumit në trupin tuaj të zgjasë sa më shumë? Ndiqni këto 8 truke…

E dinit se parfumin e keni hedhur gjithmonë gabim? Sigurisht që jo, se përndryshe do ta kishit ndryshuar mënyrën e

Lexo me Shume

Dashuroni partnerin tuaj apo thjesht idenë e tij? Zbulojeni nga këto 7 shenja

  Dashuroni partnerin tuaj apo thjesht idenë e tij? Zbulojeni nga këto 7 shenja

Të gjesh dashurinë e vërtetë në ditët e sotme është bërë akoma më e vështirë. Kjo për shkak se ndikojnë

Lexo me Shume

Muskujt e barkut, këto janë 4 ushtrimet që mund t’i bëni çdo ditë në shtëpi

  Muskujt e barkut, këto janë 4 ushtrimet që mund t’i bëni çdo ditë në shtëpi

Trupat e verës behën në dimër, thotë një shprehje e famshme. Prandaj, mos e lini për më vonë, por nisni

Lexo me Shume

Këto foto të shtëpive të studentëve nëpër botë tregojnë hapur diferencat mes tyre

  Këto foto të shtëpive të studentëve nëpër botë tregojnë hapur diferencat mes tyre

Për të vazhduar universitetin, shumicës së studentëve i duhet të largohen nga shtëpia. Ata jetojnë në blloqe ndërtesash që njihen

Lexo me Shume

Ky film i shkurtër na tregon në mënyrë mbresëlënëse se si rruga e kërkimit të lumturisë është thjesht një…

  Ky film i shkurtër na tregon në mënyrë mbresëlënëse se si rruga e kërkimit të lumturisë është thjesht një…

Filmi i shkurtër i animuar, fitues i çmimit si më i miri, është në fakt mbresëlënës. “Happiness” fokusohet pikërisht në

Lexo me Shume

Omëletë pikante me brokoli, djathë Brie dhe fara mikse

  Omëletë pikante me brokoli, djathë Brie dhe fara mikse

Përbërësit (4 persona) 5 vezë Pak kripë Pak piper të zi 1 kokë e vogël Brokoli 2 speca djegës 3-4

Lexo me Shume

Tenton të bëjë selfie nga kati i 27: humb ekuilibrin dhe vdes 27-vjeçarja

  Tenton të bëjë selfie nga kati i 27: humb ekuilibrin dhe vdes 27-vjeçarja

Vetëm pak javë më parë, në Blitz.al publikuam një studim sipas të cilit 259 persona kishin humbur jetën nga selfie-t

Lexo me Shume

Jeni kuriozë të dini si ndryshon ngjyra e syve? Ne mund t’ua tregojmë

  Jeni kuriozë të dini si ndryshon ngjyra e syve? Ne mund t’ua tregojmë

Ndoshta duket e pabesueshme por duhet të dini se ngjyra e syve ose më saktë e irisit mund të ndryshojë

Lexo me Shume

Bukë të thekura për supë dhe sallata

  Bukë të thekura për supë dhe sallata

Një supë e mirë ose një sallatë e mirë nuk do të imagjinohej pa këta kubikë të vegjël kërce. Të

Lexo me Shume

Studimi më i ri tregon se meshkujt e shkurtër janë më të dhunshëm dhe më… se meshkujt e gjatë

  Studimi më i ri tregon se meshkujt e shkurtër janë më të dhunshëm dhe më… se meshkujt e gjatë

Studimi më i fundit mori në shqyrtim 600 meshkuj nga mosha 18 deri në 50 vjeç dhe studioi sjelljen e

Lexo me Shume

Jeni të dashuruar? Këto janë ndryshimet fizike që po i ndodhin trupit tuaj

  Jeni të dashuruar? Këto janë ndryshimet fizike që po i ndodhin trupit tuaj

Është shumë e lehtë të flasësh për ndjesinë që të jep dashuria – ju ndiheni sikur jeni në ajër dhe

Lexo me Shume

Njerëzit në një lidhje të shëndetshme përdorin më shpesh “ne” apo “unë”? Jua tregon ky studim

  Njerëzit në një lidhje të shëndetshme përdorin më shpesh “ne” apo “unë”? Jua tregon ky studim

E keni parasysh atë çiftin bezdisës që në çdo fjali thotë “ne”? “Ne na pëlqen ky gatim.” “ Do donim

Lexo me Shume