Blitz

Ish-universiteti privat karantinë për COVID-19! Rama: Një spital i ri lufte për pacientët drejt shërimit!

    Ish-universiteti privat karantinë për COVID-19! Rama: Një spital i ri lufte për pacientët drejt shërimit!

Godina e një ish- universiteti provat në Tiranë do të shndërrohet në karantinë për të sëmurët e prekur me koronavirus që janë drejt shërimit. Sfida për qeverinë, siç kryeministri Edi

Read Full Article

Koronavirusi/ 28 të infektuar vetëm sot, në gjithë Shqipërinë 174 raste

    Koronavirusi/ 28 të infektuar vetëm sot, në gjithë Shqipërinë 174 raste

Të prekurit me koronavirus në vendin tonë janë në rritje. Këtë e dëshmojnë edhe të dhënat e fundit të Ministrsë së Shëndetësisë. Në komunikimin e sotëm publik Eugena Tomini nga

Read Full Article

Lëpiu tualetin e avionit, 21-vjeçari infektohet me Covid-19!

    Lëpiu tualetin e avionit, 21-vjeçari infektohet me Covid-19!

Një i ri 21-vjeçar ka pranuar sfidën e fundit që ka dalë në rrjetin social TikTok. Kjo sfidë quhet  “Coronavirus challenge” dhe ata që pranojnë duhet të lëpijnë një tualet

Read Full Article

Gazetari shqiptar feston ditëlindjen i vetmuar në karantinë: Është e dhimbshme

    Gazetari shqiptar feston ditëlindjen i vetmuar në karantinë: Është e dhimbshme

Gazetari i njohur i emisionit “ThumbON” që trasmetohet në TV Ora, Ronaldo Sharka i është dashur që për shkak të gjendjes në të cilën ndodhemi të “festojë” 22-vjetorin e lindjes

Read Full Article

Bashkeshorti i izoluar ne SHBA, Rudina Hajdari: Na mungon, në izolim kohën e kaloj duke gatuar

    Bashkeshorti i izoluar ne SHBA, Rudina Hajdari: Na mungon, në izolim kohën e kaloj duke gatuar

Deputetja Rudina Hajdari ka qenë e ftuar përmes skype në emisionin “Vizioni i Pasdites” në Vizion Plus. Ajo ka treguar se si po i kalon këto ditë në karantinë bashkë

Read Full Article

Këndvështrime/ S’keni faj kur e dh*sni gjuhën shqipe

    Këndvështrime/ S’keni faj kur e dh*sni gjuhën shqipe

Shënim* Materiali që jeni duke lexuar është shkruar nga Sindi Salaj dhe është botuar në Anabel.al* Dëshira për të parë se si zhvillohet një orë mësimi online më dërgoi në

Read Full Article

Nxit qytetarët të rikthehen në punë, presidenti i Brazilit mendon se Covid-19 është një grip i vogël!

    Nxit qytetarët të rikthehen në punë, presidenti i Brazilit mendon se Covid-19 është një grip i vogël!

Në një fjalim drejtuar kombit, Bolsonaro u kërkoi kryetarëve të bashkive dhe qeveritarëve të shtetit që të tërhiqnin masat e bllokimit, përcjell Telegrafi. “Ne duhet të kthehemi në normalitet”, tha ai.

Read Full Article

“Deri në 18 Prill do vdesin 250 veta në Shqipëri”, Epidemiologu shqiptar përhap panik, shton ankthin tek qytetarët!

    “Deri në 18 Prill do vdesin 250 veta në Shqipëri”, Epidemiologu shqiptar përhap panik, shton ankthin tek qytetarët!

Taulant Muka, i njohu në media së fundmi si epidemiolog ka tronditur shqiptarët nga një deklaratë që ka bërë ditën e sotme tek emisioni “Shqipëria Live” në Top Channel. Sipas

Read Full Article

Covid-19/ 17 të shëruar në vendin tonë

  Covid-19/ 17 të shëruar në vendin tonë

Tre pacientë kanë lënë sot Urgjencën e Infektivit, pasi janë shëruar nga COVID 19 dhe rezultatet e tyre kanë dalë

Read Full Article

Astrologu shqiptar Jofiel Koço: Më 21 Prill mbaron karantina dhe në 6 Qershor përfundon pandemia!

  Astrologu shqiptar Jofiel Koço: Më 21 Prill mbaron karantina dhe në 6 Qershor përfundon pandemia!

Ndërkohë që planeti Tokë është gjunjëzuar përballë virusit Covid – 19 i cili ka prekur pothuajse gjithë shtetet dhe ka

Read Full Article

Mbledh 200 mijë euro për të prekurit me Koronavirus në Kosovë, Labinot Tahiri: Duam të shkojmë në 800 mijë

  Mbledh 200 mijë euro për të prekurit me Koronavirus në Kosovë, Labinot Tahiri: Duam të shkojmë në 800 mijë

Këngëtari Labinot Tahiri e ka lënë mënjanë muzikën dhe I është bashkuar kauzave sociale në këto ditë të vështira jo

Read Full Article

Nga recetat e shijshme e deri tek “përplasjet” me fëmijët, Valbona Selimllari tregon si i kalon ditët në Karantinë

  Nga recetat e shijshme e deri tek “përplasjet” me fëmijët, Valbona Selimllari tregon si i kalon ditët në Karantinë

Nga shtëpia e saj aty ku po kalon këto ditë karantinimi përmes një lidhje skype për emisionin “Vizioni i Pasdites”

Read Full Article

Të moshuarit në azilin e Spanjës gjenden të vdekur pasi u braktisën nga punonjësit

  Të moshuarit në azilin e Spanjës gjenden të vdekur pasi u braktisën nga punonjësit

Disa të moshuar që gjendeshin në një azil të Spanjës janë braktisur nga punonjësit për shkak të frikës së koronavirusit.

Read Full Article

Zgjerohet harta/ COVID-19 prek 13 qytete shqiptare, shkon në 123 numri i të infektuarve, 5 të vdekur

  Zgjerohet harta/ COVID-19 prek 13 qytete shqiptare, shkon në 123 numri i të infektuarve, 5 të vdekur

Vijon të rritet numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë njofton se përgjatë 24 orëve

Read Full Article

“Nëse kjo situatë do zgjasë, futbollistët shqiptarë nuk kanë me cfarë të ushqehen sepse nuk paguhen”, Andi Lila ngre alarmin…

  “Nëse kjo situatë do zgjasë, futbollistët shqiptarë nuk kanë me cfarë të ushqehen sepse nuk paguhen”, Andi Lila ngre alarmin…

Ish futbollisti i kombëtares Shqiptare Andi Lila, ishte i ftuar në një lidhje me skype, në emisionin “Vizioni i Pasdites”

Read Full Article

Ndërkohë që rrini mbyllur në shtëpi, hani arra!

  Ndërkohë që rrini mbyllur në shtëpi, hani arra!

Artikull-shkruesi fatkeqsisht nuk është mjek, por sot dëshiron që t’ju vijë në ndihmë, për t’ju a rikujtuar se sa mirë

Read Full Article

Le të heqim mendjen nga Covid-19! Gocat e Hostel By Anabel ju presin sonte në mbrëmje

  Le të heqim mendjen nga Covid-19! Gocat e Hostel By Anabel ju presin sonte në mbrëmje

Rikthehen “ato”! Megi, Dea, Viola, Alberta dhe Anna pas suksesit të dy sezoneve të mëparshme në platformën e “YouTube”, rikthehen

Read Full Article

Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, 104 persona të diagnostikuar me COVID-19

  Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri, 104 persona të diagnostikuar me COVID-19

Kur kemi hyrë, në atë që autoritetet e quajnë si java vendimtare, në vendin tonë regjistrohen 4 viktima nga koronavirusi.

Read Full Article

Tregtari që dhunoi të moshuarin te Pazari i Ri, policia Bashkiake i heq lejen

  Tregtari që dhunoi të moshuarin te Pazari i Ri, policia Bashkiake i heq lejen

Një ngjarje aspak e hijshme mund të cilësohet ajo e ndodhur para dy ditësh te Pazari i Ri në kryeqytet,

Read Full Article

U deklarua si viktima e 5-të, Mjeku Pipero sqaron rastin e 61-vjecarit: Bëri vdekje klinike, e rikthyem në jetë por vijon të jetë rëndë

  U deklarua si viktima e 5-të, Mjeku Pipero sqaron rastin e 61-vjecarit: Bëri vdekje klinike, e rikthyem në jetë por vijon të jetë rëndë

Merr një rrjedhë tjetër fati i 61-vjecarit nga Tirana, I cili u deklarua si viktima e 5-të e koronavirusit në

Read Full Article

Dildo me lugë druri dhe vaginë në kushte shtëpie, Zhaklina na vjen në ndihmë!

  Dildo me lugë druri dhe vaginë në kushte shtëpie, Zhaklina na vjen në ndihmë!

Shumë janë duke e kaluar vetë-karantinimin çift e shumë të tjerë pa partnerin apo partneren e tyre, shumë të tjerë

Read Full Article