Blitz

Filmat që do t’ju “gozhdojnë” para ekranit këtë vit

    Filmat që do t’ju “gozhdojnë” para ekranit këtë vit

2016-a ka rezervuar një sërë filmash që do të tërheqin një numër të madh shikuesish të çdo moshe. Për një copëz nga “torta e madhe” e kinematografisë për këtë vit

Read Full Article

Rëndësi ka stili, jo mosha

    Rëndësi ka stili, jo mosha

20′ ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 1.Vanessa Hong drejton blogun e saj të suksesshëm “The Haute Pursuit” dhe përveç kësaj ka linjën e saj të modës THP

Read Full Article

Ja çfarë ju bën tërheqës sipas shenjës së horoskopit

    Ja çfarë ju bën tërheqës sipas shenjës së horoskopit

Shpesh i referohemi horoskopit sa herë kërkojmë një mbështetje në lidhje me marrëdhënien tonë me partnerin. Për t’u dhënë përgjigje pyetjeve të shumta, astrologia Rebecca Gordon ju liston cilësitë më

Read Full Article

Patate në planetin Mars!

    Patate në planetin Mars!

A është e mundur të kultivosh patate në planetin Mars? Kjo është për t’u provuar! Shumë e kanë parë filmin “Marsiani”, ku personazhi kryesor, i mbetur i vetëm në “Planetin

Read Full Article

Rikthehet “Frozen”

    Rikthehet “Frozen”

Nuk ka njeri në glob që nuk e ka parë një herë të vetme (të paktën) ose nuk e ka dëgjuar kolonën zanore të “Frozen”, “Let it go”. Për të

Read Full Article

BOOM, Enca plas bombën e radhës!

    BOOM,  Enca plas bombën e radhës!

Nuk është lajm nga ata të kronikës së zezë me të cilët jemi mësuar përditë. Mos u trembni nga një BOOM… ose më saktë dy. Kjo është mënyra bombastike që

Read Full Article

Këta yje të mëdhenj pranojnë se kanë penisë të vegjël!

    Këta yje të mëdhenj pranojnë se kanë penisë të vegjël!

Madhësia e penisit ka qenë gjithmonë një tregues madhështie për meshkujt dhe si i tillë bëhet shpesh objekt diskutimi, jo vetëm për situata të humorit, por edhe për raste studimi

Read Full Article

Fansi shokon Rihannën me veprimin e tij

    Fansi shokon Rihannën me veprimin e tij

Rihanna duket se është shokuar. Në një koncert të shtunën, gjatë turneut të saj, kur Rihanna vendosi të këndonte së bashku me publikun, një fans i saj ka shpërthyer që

Read Full Article

Sekuestrohet 1 kg heroinë, pranga dy të rinjve

  Sekuestrohet 1 kg heroinë, pranga dy të rinjve

Oficerët e Policisë së Tiranës, në bashkëpunim me “Shqiponjat”, kanë kryer sekuestrimin e 1 kg lëndë narkotike heroinë dhe ka

Read Full Article

Shtyhet koncerti i Rolling Stones për shkak të Obamës

  Shtyhet koncerti i Rolling Stones për shkak të Obamës

Dje forcat ajrore presidenciale u ulën në aeroportin ndërkombëtar të Jose Marti duke shënuar fillimin e turneut triditor të Obamës

Read Full Article

Gerti Bogdani: Në 19:00 te kodrat, të mbrojmë liqenin

  Gerti Bogdani: Në 19:00 te kodrat, të mbrojmë liqenin

Deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani, u ka kërkuar qytetarëve të bëhen pjesë e protestës në mbrojtje të parkut. Rreth dy

Read Full Article

Vetëvaret në qeli i dënuari për plagosje, e shpëtojnë policët

  Vetëvaret në qeli i dënuari për plagosje, e shpëtojnë policët

Një i dënuar për plagosje ka tentuar vetëvrasjen brenda ambienteve të qelisë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pasditen e së

Read Full Article

Zara ka nxjerrë linjën e re uniseks. Disa njerëz revoltohen!

  Zara ka nxjerrë linjën e re uniseks. Disa njerëz revoltohen!

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Zara ka nxjerrë linjën e re uniseks. Disa njerëz revoltohen! Sot

Read Full Article

Patentat e reja, ja vlefshmëria për çdo mjet

  Patentat e reja, ja vlefshmëria për çdo mjet

Ministria e Transporteve ka përcaktuar vlefshmërinë e lejeve të drejtimit për automjetet. Konkretisht, leja e drejtimit e kategorisë D, që

Read Full Article

Rikthehet trafiku i drogës Shqipëri-Itali, identifikohet mjeti fluturues në Vlorë

  Rikthehet trafiku i drogës Shqipëri-Itali, identifikohet mjeti fluturues në Vlorë

Lëvizjet e një avioni të vogël janë duke u hetuar nga policia. Ngjarja e ndodhur mëngjesin e ditës së së

Read Full Article

Pse mungoi i dashuri i Xhensilës së BB8 në ditëlindjen e saj?

  Pse mungoi i dashuri i Xhensilës së BB8 në ditëlindjen e saj?

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Xhensila Pere ka festuar ditëlindjen e saj të 27-të. Pas mesnate

Read Full Article

Grabitet banesa në Liqenin e Thatë, qytetarit i marrin 20 mijë euro

  Grabitet banesa në Liqenin e Thatë, qytetarit i marrin 20 mijë euro

Një grabitje banese ka ndodhur rreth orës 22:00 të së dielës në zonën e Liqenit të Thatë. Pre e grabitjes

Read Full Article

Evolimi i “selfie”-t

  Evolimi i “selfie”-t

Ngërdheshje ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Qeshin me sy, i hapin sytë dhe ngrenë vetullat, buzët i

Read Full Article

Raporti, Fleckeinstein: Reformat në rrugën e duhur, mos prisni perfeksionin

  Raporti, Fleckeinstein: Reformat në rrugën e duhur, mos prisni perfeksionin

Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckeinstein, ka deklaruar se Shqipëria është në rrugën e duhur, ndaj mund të nisë çelja e

Read Full Article

Jurgen Klopp: Vetëm Lionel Messi është i pashitshëm

Trajneri aktual i Liverpulit dhe ish-trajneri i Borusias së Dortmundit, Jurgen Klopp, ka deklaruar se asnjë nga lojtarët e tij

Read Full Article

Hodhi bombolën nga kati i 7-të i pallatit, shmanget tragjedia në Vlorë

  Hodhi bombolën nga kati i 7-të i pallatit, shmanget tragjedia në Vlorë

Policia e Vlorës, në bashkëpunim me repartin e zjarrfikësve, kanë arritur të shmangin në kohë një tragjedi që mund të

Read Full Article