Blitz

Moti i keq, MPB: Ja qytetet që do të preken më tepër

    Moti i keq, MPB: Ja qytetet që do të preken më tepër

Ministria e Punëve të Brendshme ka paralajmëruar qytetarët lidhur me përkeqësimin e fortë të motit përgjatë ditëve në vijim. Referuar buletinit të Institutit të Gjeoshkencës, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM),

Read Full Article

Formacioni, ja si mund të luajë Shqipëria në miqësoren përballë Austrisë

    Formacioni, ja si mund të luajë Shqipëria në miqësoren përballë Austrisë

Tekniku italian dhe ndihmësit e tij po përpiqen të konstatojnë gjendjen e secilit lojtar. Përballja me Austrinë do të jetë një barometër i mirë për të parë gjendjen e skuadrës

Read Full Article

Aktorja e famshme, e prekur nga kanceri

    Aktorja e famshme, e prekur nga kanceri

E njihni Barbara Morin? Është aktorja që ka luajtur rolin e Rubit në telenovelën me të njëjtin titull, e cila u prek nga kanceri në moshën 29- vjeçare. Ajo ishte

Read Full Article

“Shpërthen” përsëri Joleza

    “Shpërthen” përsëri Joleza

Ish-kryetarja e Forumit Rinor të Partisë Socialiste (FRESSH) ka tërhequr vëmendjen (sërish) e mediave pas “sulmit” që i ka bërë gazetares Anila Basha. Me anë të një postimi në llogarinë

Read Full Article

123 kamikazë të gatshëm për të goditur, ndër ta 25 belgë

    123 kamikazë të gatshëm për të goditur, ndër ta 25 belgë

Rreth 123 shtetas nga vende të ndryshme të botës janë në gatishmëri për t’u shndërruar në kamikazë, duke iu nënshtruar interesit dhe urdhrave të “Brigadës vetëvrasëse”. Si pasojë e sulmeve

Read Full Article

Kjo grua transgjinore tregon si ndryshon jeta kur penisin e zëvendëson me vaginë

    Kjo grua transgjinore tregon si ndryshon jeta kur penisin e zëvendëson me vaginë

Gruaja transgjinore me emrin Jessica ka treguar eksperiencën e saj kur zëvendëson penisin me vaginë. Jessica tregon detaje nga procesi i saj i vagino-plastikës dhe se si pas operacionit disa

Read Full Article

E njihni legjendën e syve jeshilë?

    E njihni legjendën e syve jeshilë?

Janë kryer disa studime, sipas të cilave thuhet se ka një lidhje mes ngjyrës së syrit dhe predispozitave të karakterit e të sjelljes. Shpesh personat me ngjyrë jeshile të syve

Read Full Article

Takimi i Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, 19-20 maj

    Takimi i Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, 19-20 maj

Më 19-20 maj do të mbahet në Tiranë takimi i Këshillit të Stabilizim-Asociimit Shqipëri-BE, referuar burimeve të “News24”. Mësohet se në thelb të takimit, ku do të diskutohet për marrëdhëniet

Read Full Article

Reagimi prekës i Adele për viktimat e Brukselit

  Reagimi prekës i Adele për viktimat e Brukselit

Gjatë performancës në Arenën O2 të Londrës, Adele  foli për sulmet në Bruksel, ku u vranë rreth 31 persona. “Kur

Read Full Article

Identifikohet viktima e dytë e sulmit në metronë e Brukselit

  Identifikohet viktima e dytë e sulmit në metronë e Brukselit

Një ditë pas sulmeve të shënuara në Bruksel, ku humbën jetë më shumë se 30 persona, është identifikuar edhe viktima

Read Full Article

(VIDEO) Rrëfimi tronditës i shqiptarit të dhunuar seksualisht gjatë Luftës së Kosovës

  (VIDEO) Rrëfimi tronditës i shqiptarit të dhunuar seksualisht gjatë Luftës së Kosovës

Një shqiptar nga Kosova ka rrëfyer për radion “Europa e Lirë” se është dhunuar seksualisht gjatë Luftës së Kosovës. Qytetari

Read Full Article

Parashikimi i javës nga astrologia Meri Gjini

  Parashikimi i javës nga astrologia Meri Gjini

Dashi ◄ Back Next ► Picture 1 of 12 Skeptikë dhe me pak lodhje e filloni javën nga ngarkesat emocionale

Read Full Article

Lu: BKH sipas modelit të FBI-së, shpresojmë për një drejtësi të pavarur

  Lu: BKH sipas modelit të FBI-së, shpresojmë për një drejtësi të pavarur

  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, deklaroi përgjatë ditës së sotme se Byroja

Read Full Article

Nesër reshje të dendura, Bashkia e Tiranës: Bëni kujdes!

  Nesër reshje të dendura, Bashkia e Tiranës: Bëni kujdes!

  Orët në vijim dhe dita e nesërme pritet të karakterizohen nga reshje të dendura shiu referuar parashikimeve meteorologjike. Për

Read Full Article

Nuk do ta besonit origjinën e vërtetë të Napoleonit sipas analizave të ADN-së

  Nuk do ta besonit origjinën e vërtetë të Napoleonit sipas analizave të ADN-së

A jeni një pasardhës mashkull i Napoleon Bonapartit? Që nga fillimi i 2010-s, IGENEA është në kërkim të pasardhësve meshkuj

Read Full Article

Edhe Selena ndjen nostalgji për dashurinë e shkuar

  Edhe Selena ndjen nostalgji për dashurinë e shkuar

Selena kthen përgjigjen perfekte ndaj fotove çift që Justin Bieber hodhi dy ditë më parë. Bieber ka postuar para pak

Read Full Article

Kriza ekonomike prek edhe “tezet” e Hollywood-it

  Kriza ekonomike prek edhe “tezet” e Hollywood-it

Është tashmë e prekshme kriza ekonomike që ka përfshirë pjesën më të madhe të globit, ama nuk do t’i kishte

Read Full Article

Nuk do ta besoni se sa tasa me ashure ka ngrënë Fiori e “Fiks fare”!

  Nuk do ta besoni se sa tasa me ashure ka ngrënë Fiori e “Fiks fare”!

Të shumta kanë qenë urimet për festën e  Sulltan Novruzit, një festë e dashur për të gjithë bektashinjtë. Përveç byrekut

Read Full Article

Greqia rrezikon të përjashtohet nga kompeticionet europiane të futbollit

  Greqia rrezikon të përjashtohet nga kompeticionet europiane të futbollit

Skuadra greke mund të përjashtohet nga kompeticioni europian pasi ministri grek i Sportit lajmëroi se ai i qëndron vendimit për

Read Full Article

Gjendet kompjuteri i terroristit, ja çfarë shkruan kamikazi

  Gjendet kompjuteri i terroristit, ja çfarë shkruan kamikazi

Kamikazët që shkaktuan terrorin ditën e djeshme në Bruksel janë dy vëllezërit Khalid dhe Ibrahim Bakraoui.  Policia belge ka identifikuar

Read Full Article

Alarm për bombë në aeroportin Charleroi

  Alarm për bombë në aeroportin Charleroi

Pasi ka kaluar vetëm një ditë pas sulmeve të terrorit, një tjetër alarm për bombë në aeroportin Charleroi të Belgjikës.

Read Full Article