Blitz

Dasmë në sfond, martohet Princi!

    Dasmë në sfond, martohet Princi!

Ata, fisnikë si në titujt, të dashuruar më shumë se kurrë, kanë shpallur sot se së shpejti do të kurorëzohen në martesë. Për kë jam duke folur?  Për princin dhe

Read Full Article

Low flet pas humbjes me Anglinë

    Low flet pas humbjes me Anglinë

Trajneri i Kombëtares Gjermane Joachim Löw ka dhënë një intervistë pas humbjes dramatike me Anglinë. Löw, skuadra juaj u mund dje 3:2, ndërkohë që ishte në avantazh 2:0. Rezultat i

Read Full Article

(Video) Festë në Vjenë pas ndeshjes me Austrinë

    (Video) Festë në Vjenë pas ndeshjes me Austrinë

Edhe pse Kombëtarja jonë u mund me rezultatin 2-1 në miqësoren kundër Austrisë, tifozët shqiptarë që ishin në stadium, pasi shijuan 90 minutat e lojës duke mbështetur Kombëtaren, festuan në

Read Full Article

(Video) Këto janë historitë që ëndërrojnë fansat e futbollit

(Video) Këto janë historitë që ëndërrojnë fansat e futbollit

Jamie Vardy shfaq gjithë magjinë e futbollit në një emër të vetëm. Vetëm para 4 vjetësh ai punonte në fabrikë, ndërkohë që tani drejton një “bandë” të panjohurish, të cilët

Read Full Article

Messi: Nuk dua të krahasohem me Ronaldon dhe asnjë tjetër

    Messi: Nuk dua të krahasohem me Ronaldon dhe asnjë tjetër

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, ka theksuar sërish se krahasimi me Cristiano-n nuk përbën një problem për të dhe se ai fokusohet vetëm në paraqitjet e tij. Dy lojtarët në

Read Full Article

Kombëtarja humb avionin, shkak bëhet ndryshimi i orës

    Kombëtarja humb avionin, shkak bëhet ndryshimi i orës

Kombëtarja Shqiptare duhej të nisej sot drejt Luksemburgut, por trajneri Xhani De Biazi ka zhvilluar një seancë stërvitore mëngjesin e sotëm, e cila duket se ka qenë arsyeja që udhëtimi

Read Full Article

Ati i Shenjtë mban meshën solemne të Ditës së Pashkëve, lutje për refugjatët dhe viktimat e terrorizmit

    Ati i Shenjtë mban meshën solemne të Ditës së Pashkëve, lutje për refugjatët dhe viktimat e terrorizmit

Papa Françesku mbajti meshën solemne të ditës së Pashkëve dhe dha bekimin“Urbi et Orbi” për të gjithë besimtarët në Bazilikën e Vatikanit. Në ceremoni morën pjesë besimtarë dhe pelegrinë nga

Read Full Article

Tiranë, dyshime për eksploziv brenda pakos, rezulton se kishte vetëm mbeturina

    Tiranë, dyshime për eksploziv brenda pakos, rezulton se kishte vetëm mbeturina

Një pako e dyshimtë , e gjetur në ashensorin e një pallati, ka alarmuar policinë e Tiranës ditën e sotme. Në rrugën “Merdar Shtylla”, në zonën e Komunës së Parisit,

Read Full Article

David Beckham, nga futbollist në rrobaqepës

David Beckham, nga futbollist në rrobaqepës

David Beckam ka treguar se arrin të bëjë çdo gjë që është e mundur për fëmijët e tij. Këtë gjë

Read Full Article

Festohen Pashkët katolike, politika uron besimtarët

  Festohen Pashkët katolike, politika uron besimtarët

Besimtarët katolikë në të gjithë botën festojnë sot Pashkët. Mijëra besimtarë janë mbledhur në kishën e Shën Palit në Tiranë

Read Full Article

Tërmet në Durrës, banorët në alarm

  Tërmet në Durrës, banorët në alarm

Një tërmet me epiqendër Adriatikun ka shkaktuar frikë në masë te banorët e qytetit të Durrësit. Tërmeti me magnitudë 4

Read Full Article

Ronela Hajati nuk pëlqen këngët e veta…

  Ronela Hajati nuk pëlqen këngët e veta…

Këngëtarja Ronela Hajati ka bërë bujë me shumë prej këngëve të saj. Disa këngë janë bërë hite dhe vështirë të

Read Full Article

Milan në ankth! Të gjithë të çmendur pas Donnaruma-s!

  Milan në ankth! Të gjithë të çmendur pas Donnaruma-s!

  Portieri titullar i Milanit, Gigio Donnaruma, me 22 paraqitje në ekipin e parë dhe me debutimin në Kombëtaren Italiane

Read Full Article

Adele largohet përsëri nga muzika

  Adele largohet përsëri nga muzika

  Ajo shkëlqeu në turin e saj muajin e kaluar, duke performuar 105 shfaqje rreth e rrotull Amerikës Veriore dhe

Read Full Article

A është krijim “Origjinal” kënga e re e Getoarit?

  A është krijim “Origjinal” kënga e re e Getoarit?

Mesa duket tradita e “Babastars” nuk është thyer edhe këtë herë në të gjitha drejtimet. Gjithçka mbetet në të njëjtat

Read Full Article

Getoar Selimi, Marinën në zemër, Anën në sy

Getoar Selimi, Marinën në zemër, Anën në sy

BS ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Pak orë më parë u publikua videoklipi më i ri nga

Read Full Article

Ja cilat janë 5 drogat me të cilat njerëzit abuzojnë më shumë

  Ja cilat janë 5 drogat me të cilat njerëzit abuzojnë më shumë

  Varësia nga droga është një problem në rritje në të gjithë globin, por çfarë është më problematike në rangun

Read Full Article

Mësoni një fjalë të re dhe ju duket se e shihni kudo? Ja si e shpjegon shkenca!

  Mësoni një fjalë të re dhe ju duket se e shihni kudo? Ja si e shpjegon shkenca!

A keni mësuar ndonjë fjalë të re kohët e fundit, atë për të cilën betoheni se nuk e kishit dëgjuar

Read Full Article

Nga cilat kalori duhet të përfitoni?

Nga cilat kalori duhet të përfitoni?

200 kalori bejkon dhe 200 kalori avokado ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Avokadot konsiderohen si versioni më

Read Full Article

Ja si e quan i dashuri Olta Gixharin

  Ja si e quan i dashuri Olta Gixharin

U fol gjatë për lidhjen e Olta Gixharit, e cila nga ana e saj nuk prononcohej. Por mesa duket çifti

Read Full Article

Miqësorja Austri-Shqipëri, Kombëtarja pëson 2 gola në 12 minuta

  Miqësorja Austri-Shqipëri, Kombëtarja pëson 2 gola në 12 minuta

Brenda 12 minutave, Kombëtarja Shqiptare ka pësuar dy gola, konkretisht një në minutën e ‘6 nga Janko dhe i dyti

Read Full Article