Blitz

PD, kallëzim penal Policisë së Shtetit

    PD, kallëzim penal Policisë së Shtetit

Pas protestë së djeshme, ku policia ka arrestuar disa qytetarë protestues dhe përfaqësues të opozitës, kjo e fundit i është kundërpërgjigjur me një kallëzim penal. Deputeti i PD-së, Arben Ristani

Read Full Article

FBI “thyen” Apple-n!

    FBI “thyen” Apple-n!

Sipas asaj që raporton Departamenti i Drejtësisë në SHBA, FBI ka arritur të zhbllokojë telefonin iPhone të atentatorit të San Bernardinos 3 muaj më parë. Kujtojmë se më 2 dhjetor

Read Full Article

Procesi Beqaj-Basha, kreu i PD-së nuk paraqitet në gjyq

    Procesi Beqaj-Basha, kreu i PD-së nuk paraqitet në gjyq

Paraditen e sotme, në rendin e ditës së gjykatës në Tiranë, ishte procesi gjyqësor mes ministrit Beqaj dhe kreut të PD-së, Basha. Gjyqi ka nisur me kërkesë të ministrit të

Read Full Article

9 misteret që fshihen pas statujave më të famshme!

    9 misteret që fshihen pas statujave më të famshme!

1. Moisiu nga Michelangelo Buonarotti ◄ Back Next ► Picture 1 of 9 Michelangelo bëri këtë skulpturë të Moisiut me një tipar shumë të veçantë: brirët. Historianë të artit kanë

Read Full Article

Labinot Tahiri shtrohet me urgjencë në spital

    Labinot Tahiri shtrohet me urgjencë në spital

Këngëtari i njohur nga Kosova, Labinot Tahiri, ka patur probleme me shëndetin. Pak orë përpara koncertit të tij në New York ai është shtruar me urgjencë në spital si pasojë

Read Full Article

Identifikohet pengmarrësi në Qipro, profesor nga Atlanta me probleme mendore

    Identifikohet pengmarrësi në Qipro, profesor nga Atlanta me probleme mendore

Mediat e huaja kanë bërë të mundur marrjen e informacioneve të reja për sa i përket rrëmbimit të avionit në Qipro. Bëhet me dije se pengmarrësi është një 59-vjeçar, profesor

Read Full Article

Beethoven apo Mozart? Ja cili është më i miri…

    Beethoven apo Mozart? Ja cili është më i miri…

Në një sondazh të zhvilluar nga radio “Classic FM”, Beethoven zë plot 19 vende në tabelën me 300 punime të listuara, ndërkohë që Mozarti vetëm 16. Por,ajo që i ka

Read Full Article

Kujdes! Celulari juaj mund të shkaktojë kancer!

    Kujdes! Celulari juaj mund të shkaktojë kancer!

Sipas një studimi të kryer nga instituti shkencor “Weizmann” në Izrael, disa lloje telefonash celularë mund të na vënë përballë niveleve të larta të rrezatimit elektromagnetik. I publikuar në “Biochemical

Read Full Article

Emina Cunmulaj bëhet nënë

Emina Cunmulaj bëhet nënë

Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulaj solli në jetë fëmijën e saj të parë. Vogëlushja quhet Ella Faria Nazarian, peshon

Read Full Article

Izraeli në alarm nga sulmet e luftëtarëve të Shtetit Islamik

  Izraeli në alarm nga sulmet e luftëtarëve të Shtetit Islamik

Izraeli dhe Egjipti kanë përforcuar masat e sigurisë dhe kanë shtuar në numër policinë së bashku me ushtrinë e vendeve

Read Full Article

Belgjikë, policia gjen dorezat që u përdorën nga terroristët

  Belgjikë, policia gjen dorezat që u përdorën nga terroristët

Autoritetet policore belge besojnë se kanë gjetur dy doreza të djathta në një autobus që ka lënë aeroportin shumë pak

Read Full Article

Karriera ideale sipas shenjave të horoskopit

  Karriera ideale sipas shenjave të horoskopit

  Nëse çdo ditë ulesh në tavolinën e punës dhe mendon se e urren  atë, atëherë duhet të shohësh datën

Read Full Article

Qipro: Rrëmbehet një avion egjiptian! Bëhet ulje emergjente

  Qipro: Rrëmbehet një avion egjiptian! Bëhet ulje emergjente

Avioni i linjës “Egyptair” ka bërë një ulje emergjente në aeroportin “Larnaka” në Qipro, ku më pas autoritetet policore kanë

Read Full Article

Panik në Kongres. Të shtëna armësh dhe një i plagosur

  Panik në Kongres. Të shtëna armësh dhe një i plagosur

Janë raportuar të shtëna armësh në vendin që është i hapur për vizitorët, aty ku ndodhet institucioni i Kongresit në Uashington

Read Full Article

Bleona ‘tall’ Adelina Tahirin. Ja si e quan…

  Bleona ‘tall’ Adelina Tahirin. Ja si e quan…

Ka startuar nata e tretë e “Your Face Sounds Familiar” në TV Klan, mes batutash e të qeshurash të shumta.

Read Full Article

(FOTO) Skandaloze, ja si prodhohen lëngjet e frutave që konsumojmë

  (FOTO) Skandaloze, ja si prodhohen lëngjet e frutave që konsumojmë

Disa foto të shpërndara së fundmi në rrjetet sociale tregojnë qartazi prodhimin në kushte skandaloze të lëngjeve të frutave që

Read Full Article

“Dragon School” – shkolla misterioze që nxjerr elitën e aktorëve

  “Dragon School” – shkolla misterioze që nxjerr elitën e aktorëve

Kur e përmend, duket sikur je duke folur për ndonjë shkollë sekrete si ajo e magjisë në Hogwarts, ku u

Read Full Article

Panairi i Punës, 28-30 prill 2016. Ja çfarë do të gjeni

  Panairi i Punës, 28-30 prill 2016. Ja çfarë do të gjeni

Në fund të muajit prill do të zhvillohet Panairi i Punës 2016, një mundësi për punëdhënësit dhe punëmarrësit. Ky panair

Read Full Article

Ja sa i kushton terrorizmi ekonomisë europiane

  Ja sa i kushton terrorizmi ekonomisë europiane

Sulmet terroriste, përveçse shkaktojnë humbje të mëdha në njerëz, përhapje të panikut, ndikojnë drejtpërdrejt edhe në ekonominë e një vendi.

Read Full Article

Transformimi i jashtëzakonshëm i Rozana Radit. Ja ndërhyrja e radhës!

  Transformimi i jashtëzakonshëm i Rozana Radit. Ja ndërhyrja e radhës!

Herë pas here Rozana Radi bën ndryshime rrënjësore. Një herë me flokë të kuqe, një herë bjonde, një herë çokollatë.

Read Full Article

(Video) Zemrat e vdekura mund të pompojnë sërish!

  (Video) Zemrat e vdekura mund të pompojnë sërish!

Në periudhën në të cilën jetojmë, teknologjia ka bërë hapa të mëdhenj përpara, duke i hyrë në ndihmë kështu shumë

Read Full Article